Të gjitha lajmet

GAME 6: HEAT - CELTICS

Finalisti i dytë, Miami Heat

Finalisti i dytë, Miami Heat


28 September, 2020 @9:03

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celtics në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 125-113, është kualifikuar në finalen e madhe të NBA-së.

Bam Adebayo i Miamit ishte më i miri në parket. Ai luajti me double-double prej 32 pikëve e 14 asistimeve, derisa u ndihmua edhe nga Jimmy Butler me 22 pikë të tjera.

Te Bostoni 4 lojtarë luajtën me 20+ pikë. Jaylen Brown ishte më i dalluari me 26 pikë, kurse Jayson Tatum luajti me 24 pikë e 11 asistime, por nuk mjaftuan për fitore.

Miami Heat e mposhti Bostonin në seri me rezultat 4-2 dhe për herë të parë që nga viti 2014 u bë kampion i Konferencës Lindore, derisa për herë të gjashtë në histori të klubit. Në finalen e madhe do të takohet me Los Angeles Lakers. Ndeshja e parë do të luhet më 1 tetor në ora 03:00.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA