Të gjitha lajmet

KALON TE VRESHTARËT

Fisnik Juniku lë Lipjanin për Rahovecin

Fisnik Juniku lë Lipjanin për Rahovecin

4 January, 2019 @15:40

Playmakeri me përvojë në Superligë, Fisnik Juniku, në pjesën pranverore të stinorit do të vesh fanellën e Rahovecit.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë klubi i vreshtarëve sot, duke treguar se 28 vjeçari ka qenë koshashënuesi më i mirë i ekipit të Lipjanit përgjatë pjesës vjeshtore të stinorit.

Fisniku ka përfunduar pjesën e parë të stinorit me 15.4 pikë për ndeshje mesatarisht, duke shtuar këtu edhe 5 asistime dhe 2.5 kërcime si mesatare.

Ai është përforcimi i parë i Rahovecit për pjesën pranverore të stinorit.

Rahoveci ka përfunduar vjeshtën në pozitë të tretë të Superligës me bilanc pozitiv, 9-5.

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: +4 për Rahovecin

10 May, 2019 @21:01

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina, rezultati aktual është 22-18 në favor të vreshtarëve. Fred Richardson me…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga