Të gjitha lajmet

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

3 September, 2019 @9:08

Ish ndihmës trajneri i Bashkimit, që u bë kampion me portokallezinjtë, Illmen Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në stinorin e kaluar, ku fitoi të gjitha trofetë vendore dhe shkruajti histori me këtë klub në FIBA Europe Cup - do të jetë trajner i ri i Bashkimit për edicionin 2019/20 të Superligës.

Illmeni është trajner i ri që ka bërë mjaft përvojë duke qenë ndihmës i disa trajnerëve në Bashkimi, ndërsa përvoja e fundit me ish lojtarin e njohur dhe tash trajnerin Damir Mulaomerovic veçse ia ka shtuar CV-në atij.

Ai është edhe selektor i Kosovës U18 femrat.

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 September, 2019 @14:02

Qendra 208 cm, Fisnik Rugova, do të jetë pjesë e Prishtinës edhe sezonin e ardhshëm. Skuadra kampione e Kosovës, përveç…

KB PRISHTINA

Myles mbetet në Prishtinë

TOPSPORTI / A.P

31 August, 2019 @16:48

Një nga lojtarët më të mirë të Prishtinës sezonin e kaluar, Divine Myles, do të jetë pjesë e klubit kryeqytetas…

PRISHTINË

Mikaile Tmusic vazhdon me kampionen

30 August, 2019 @12:10

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Prishtinës nga tabori i vendorëve në stinorin e kaluar, Mikaile Tmusic, ka vazhduar…

PRIZREN

Menaxhmenti aktual i Bashkimit bën hap madhor në shlyerjen e borxheve të trashëguara

30 August, 2019 @11:56

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, KB Bashkimi ka bërë të ditur se ekipi ka marrë…

SOT

Homazhe për Dervish Agajn

30 August, 2019 @11:19

Drejtuesit e klubit të basketbollit Bashkimi bashkë me lojtarë, ish-lojtarë, familjarë, dhe punëtorë tjerë të basketbollit nga qyteti - kanë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga