Të gjitha lajmet

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 October, 2017 @18:22

Izraeli
Kosova
Izraeli 1 : 2 Kosova
E.Almog 32' Leotrim KRYEZIU 41' 44'

U19
Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka shënuar fitore ndaj përfaqësueses së Izraelit U19 me rezultat 1-2. Djelmoshat e drejtuar nga Ramiz Krasniqi ishin në disavantazh 1-0, mirëpo me dy gola të shpejt të Leotrim Kryeziut në minutat 41' e 44', Kosova kaloi në epërsi 1-2, epërsi e cila u ruajt deri në fund dhe Kosova e mbylli me fitore këtë ndeshje. LISTA E LOJTARËVE TË KOSOVËS U19 DHE ORARI I NDESHJEVE Ky rezultat bën që Kosova të jetë në vendin e dytë të Grupit 6 parakualifikues drejt kampionatit evropian për grupmoshat U19, derisa pozitiv është fakti që Kosova ndeshjen e fundit e luan ndaj Lituanisë, derisa Izraeli luan ndaj Austrisë lidere, duke bërë kështu që gjasat për një kalim të Kosovës në fazën kualifikuese të jenë reale. Ndeshja ndaj Lituanisë zhvillohet më 9 tetor me fillim nga ora 14:00.

TABELA E GRUPIT 6 - FAZA PARAKUALIFIKUESE

1. Austria U19 2 ndeshje 6 pikë
2. Kosova U19 2 ndeshje 3 pikë
3. Izraeli U19 2 ndeshje 3 pikë
4. Lituania U19 2 ndeshje 0 pikë


KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 October, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19 në takimin që ka filluar para 3 minutave.

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 October, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte eliminatoret evropiane vazhdojnë me ndeshjet nga grupet D, G…

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 October, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa minutave edhe zyrarisht njoftoi se ka arritur marrëveshje me ish-trajnerin e…

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 October, 2017 @14:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur dilema se cilat fanella do t'i veshë Kosova e cilat…

PAS KUALIFIKIMIT

Data e shortit për Elite Round

1 November, 2018 @22:37

Pas kualifikimit historik të Kosovës U17 në Elite Round për kualifikime drejt evropianit Irlanda 2019, tashmë pritet të shihet shorti…

FEDERATA ONLINE

FFK me web të ri

1 November, 2018 @19:58

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) duket se i ka hyrë seriozisht përgatitjes online. Sot, faqja zyrtare e Federatës…

KOSOVA U17

Kosova U17 lidere, siguron Elite Round

1 November, 2018 @15:49

Përfaqësuesja e Kosovës U17 me fitore ndaj Qipros U17 sot në Qipro, ka siguruar kualifikimin për në Elite Round kualifikues…

KOSOVA U17

Këtu shikoni ndeshjen vendimtare: KosovaU17-QiproU17

1 November, 2018 @14:51

Përballja e fundit e grupit, që mund ta shpie Kosovën në fazën tjetër drejt evropianit U17 nis pas pak. …

NGA KOSOVA NË SHQIPËRI

Ismajli me pasaportë shqiptare, po bëhet kuqezi!

30 October, 2018 @23:00

Kapiteni i përfaqësueses U21 të Kosovës, Ardian Ismajli, pritet të jetë një emër i ri në kombëtaren e Shqipërisë. Sipas…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja