Të gjitha lajmet

REKORDI

Fitore historike e Gjilanit

Fitore historike e Gjilanit

23 August, 2015 @19:42

Fitorja e sotme 3-0 e Gjilanit ndaj Dritës është rekord për ekipin kuqebardhë nga Gjilani. Gjilani deri më tani asnjëherë nuk ka arritur të fitojë me rezultat kaq të thellë rivalin lokal në derbin e Anamoravës. 

Një ndeshje e përfunduar në vitin 2001 me rezultat 3-0 për Gjilanin, ka qenë me rezultat zyrtar. 

Ndërsa sot të drejtuar nga Sadat Pajaziti ‘skifterat’ kanë regjistruar fitoren historike të skuadrës me golat e Betim Haxhimusës (2) dhe Dren Gashit. LIDERI

City perfekt

23 August, 2015 @19:22

Forma perfekte e Manchester Cityt po vazhdon në Premier League edhe pas tre xhirove të kaluara.  Deri më tash të…

VUSHTRRI

Goditja e Namanit, 3 pikë

23 August, 2015 @18:58

Edhepse ish kampioni i Kosovës, Vushtrria, ka dominuar në pjesë më të madhe të lojës, ata në fund janë ndarë…

PRIZREN

Drenica mohon fitoren e Lirisë

BOROZANI/D.S.

23 August, 2015 @18:52

Mbi 1 mijë e 500 shikues në Përparim Thaçi prisnin momentet e fundit të ndeshjes në Prizren për të shënuar…

RIZA LUSHTA - MITROVICË

Trepça’89 demolon Istogun

23 August, 2015 @18:47

Trepça’89 i ka dhënë një goditje të madhe Istogut që në xhiron e parë të stinorit duke e mposhtur 4-0…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

WATFORD - CITY

Watford lëkund Cityn, por kampioni nuk rrëzohet

4 December, 2018 @22:59

Kampioni aktual i Premier Leagues, Manchester City, edhepse në fund të neshjes ishte në presion, megjithatë duke e mposhtur Watfordin…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

AMIENS - MONACO

Falcao mban gjallë Henryn

4 December, 2018 @20:56

Ka ardhë edhe fitorja e dytë e Monacos në tre xhirot e fundit të Ligue 1. Sulmuesi kolumbian me…

Të gjitha lajmet nga