Të gjitha lajmet

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

Fitore rekorde për kualifikim

5 July, 2018 @21:00

Prishtina
Europa
Prishtina 5 : 0 Europa
Armend Dallku 9, 35', Gauthier Mankenda 13' Ahmed Januzi 59 Mërgim Pefqeli 86

Stadiumi: "Adem Jashari" - Mitrovicë

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë se që pritej ndaj skuadrës së Europës në Kosovë, për ta kaluar kështu raundin preliminar në UEFA Europa League.

Në “Adem Jashari” të Mitrovicës kryeqytetasit zhvilluan një ndeshje mjaft të mirë, duke realizuar plot 5 herë dhe duke e mbyllur takimin me fitore 5-0.

Dy herë shënoi Armend Dallku e ndërsa nga një herë shënuan Gauthier Mankenda,Ahmed Januzi dhe Mërgim Pefqeli për t’ia mundësuar kështu skuadrës bardhekaltër fitoren dhe kalimin në fazën tjetër, fazë në të cilën kryeqytetasit do të përballen me skuadrën nga Luksemburgu Fola.SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Foto: bundesliga.com

4 July, 2018 @21:50

Tifozët e Bayern Munichut, 7 javë para se të fillojë stinori në Bundesliga, i blenë të gjitha biletat e ndeshjeve…

TALENTI ARGJENTINAS

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

Foto: GoogleImages

4 July, 2018 @15:12

Interi pak më parë e zyrtarizoi transferin më të ri të skuadrës, talentin argjentinas Lautaro Martinez. a

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 July, 2018 @14:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. Idrizi për herë të fundit ishte pjesë e Kukësit,…

ATERON FC EUROPA

Vjen rivali i Prishtinës

BOROZANI/ A. K.

4 July, 2018 @8:53

Skuadra nga Gjibraltari, FC Europa, ka arritur në këto çaste në Kosovë. Stafi dhe lojtarët e ekipit kanë ateruar në…

MEDIA TALK

Barcelona kërkon yllin e Chelseat

4 July, 2018 @9:46

Pasi që sulmuesi francez, Antoine Griezmann vendosi që ta vazhdoi kontratën me Atletico Madridin, Barcelona e ktheu radarin kah Londra. …

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

3 July, 2018 @22:37

Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë solli dramë dhe atë vetëm falë Yerry…

LLAPI - LIRIA

Fitore minimale e Llapit, ndalet seria e Lirisë

1 December, 2018 @14:58

Loja e mirë e Lirisë nuk u shpërblye me fitore në ndeshjen kundër Llapit, me skuadrën prizrenase që u mposht…

DRENICA - KEK-u

Drenica pa telashe ndaj KEK-ut

1 December, 2018 @14:56

Skuadra e trajnerit Tahir Lushtaku, Drenica, pa problem e kaloi pengesën e KEK-ut, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 5-1. …

FERONIKELI - FLAMURTARI

Merr kreun, shpreson te Drita

1 December, 2018 @14:56

Në ballafaqimin e fundit të stinorit vjeshtor, skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj skuadrës së Flamurtarit…

GJILANI - FERIZAJI

Ansi Nika për fitoren e Gjilanit

1 December, 2018 @14:55

Në takimin e luajtur sot në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit arriti të shënojë fitore me rezultat…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - KEK-u

1 December, 2018 @13:02

Janë publikuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të KEK-ut. DRENICA: Ymeri, Sykaj, Lushtaku, Bejta, Musa, Mustafa, Thaqi, Dajaku, Veliqi, Meziu,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga