Të gjitha lajmet

EUROBASKET 2021

Fitorja e parë, shpresa vazhdon

FOTO/ fiba.com

Fitorja e parë, shpresa vazhdon

14 August, 2019 @22:15

Kosova duke e mposhtur Luksemburgun me rezultat 109-88, vazhdon të shpresojë në kualifikimin në fazën tjetër të kualifikimeve për Eurobasket 2021.

Djelmoshat e trajnerit Damir Mulaomerovic ishin më të fokusuar gjatë gjithë ndeshjes për fitore dhe e arritën qëllimin në fund të ndeshjes.

a

Dardan Berisha, i cili në ndeshjen e fundit nuk ishte aspak efikas për Kosovën, kësaj radhe ishte ylli i ndeshjes. Ai luajti me 32 pikë e 8 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Divine Myles me 23 pikë dhe Mikaile Tmusic me 22 pikë të tjera.

Te Luksemburgu më i miri ishte Oliver Vujakovic me 19 pikë.

a

Për të kaluar tutje, Kosova duhet që pas 3 ditëve ta mposhtë Britaninë e Madhe me më shumë se 8 pikë epersi, e pastaj të shpresojë që Britania e Madhe mposhtet në ndeshjen e fundit nga Luksemburgu.

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

14 August, 2019 @20:30

Janë caktuar pesëshet e para të Kosovës dhe të Luksemburgut. KOSOVA: Divine Myles, Dardan Berisha, Drilon Hajrizi, Mikaile Tmusic, Fisnik…

TRANSMETIMI

Livestream: Kosova - Luksemburgu

FOTO / fiba.com

14 August, 2019 @11:48

Me fillim nga ora 20:30, Kosova luan ndeshjen e tretë të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021 kundër Luksemburgut. Kosova për…

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e…

PAS NDESHJES

Mulaomerovic tregon arsyet e humbjes nga Britania

8 August, 2019 @13:01

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, në deklaratën e tij dhënë pas ndeshjes, ndër të tjera ka…

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Kthehen në Prishtinë

Foto: fiba.com

8 August, 2019 @12:05

Ndeshja Kosova-Luksemburgu më 14 Gusht 2019 në kuadër të parakualifikimeve për Eurobasket 2021 do të zhvillohet në Prishtinë. Ndeshja do…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja