Të gjitha lajmet

BOREA - LIPJANI

Fituesi u caktua në sekondat e fundit

TOPSPORTI / A.P

Fituesi u caktua në sekondat e fundit

5 December, 2018 @20:46

Borea
Lipjani
Borea 75 : 77 Lipjani
Beqë KOVAÇI 21 pikë Musab MALA 27 pikë

Palestra: "Karagaçi", Pejë

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XI në Superligën e Kosovës në basketboll, Lipjani e mposhti Borean me rezultat të ngushtë 75-77, në Karagaç.

Borea gjatë tërë ndeshjes ishte në epërsi, por Lipjani dhe arriti të dalë në epërsi.

Rastin për ta barazuar ndeshjen e kishte Beqë Kovaçi në 12 sekondat e fundit të ndeshjes, por ishte i pasaktë dhe ndeshja përfundoi me fitore të Lipjanit.

Musab Malaj ishte koshashënuesi më i mirë te Lipjani me 27 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga rusi Alex Budovitsky me 20 pikë, Stacey Lambert me 16 pikë e 10 kërcime dhe Fisnik Juniku me 11 pikë e 10 asistime.

Te Borea u dalluan Beqë Kovaçi me 21 pikë, 12 kërcime e 5 asistime, Shpend Gashi me 21 pikë e 6 asistime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e stinorit për Lipjanin krahas nëntë humbjeve që i ka, derisa Borea ka bilanc prej 3 fitoreve e 8 humbjeve deri më tani.

HALF TIME

Pjesa e parë: Rahoveci - Trepça

5 December, 2018 @19:46

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit në mes të Rahovecit dhe të Trepçës, në kuadër Superligës së Kosovës në…

HALF TIME

Pjesa e parë: Borea - Lipjani

5 December, 2018 @19:28

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit në mes të Boreas dhe të Lipjanit, në kuadër Superligës së Kosovës në…

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (X)

FOTO/ euroleague.net

5 December, 2018 @13:03

Basketbollisti i Olympiacosit, Zach LeDay me paraqitjen e tij kunder Buducnost është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së…

DALLAS - PORTLAND

Doncic përsëri në skenë

FOTO/ nba.com

5 December, 2018 @10:14

Talenti slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, përsëri luajti rolin kryesor të skuadrës në fitore. Dallasi e mposhti Portlandin me…

MARKELLE FULTZ

Largohet nga basketbolli, për një kohë të pacaktuar

5 December, 2018 @0:15

Ish-numri 1 i draftit 2017 Markelle Fultz, do të largohet nga basketbolli për një kohë të pacaktuar, për shkak të…

QENDRA FRANÇEZE

Joakim Noah gjen skuadër në NBA

4 December, 2018 @21:08

Qendra françeze, Joakim Noah, pas kontrollimeve mjekësore, arriti marrëveshje me skuadrën Memphis Grizzlies. Noah ka nënshkruar kontratë një vjeçare me…

KOBE BRYANT

Kobe: LeBroni do të fitojë titullin

FOTO/ nba.com

4 December, 2018 @21:01

Ish-super ylli i Los Angeles Lakersit dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të NBA-së, Kobe Bryant, mendon…

XHIROJA E RADHËS

Përcaktohen terminet pas pushimit

TOPSPORTI/ A. P.

4 December, 2018 @20:16

Pas pushimit që bënë ekipet e Superligës për shkak të ndeshjeve të reprezentacionit të Kosovës, tashmë janë përcaktuar terminet për…

POLITIKE

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

Foto: blic.rs

4 December, 2018 @19:56

Anëtarë të kryesisë dhe lojtarë të ekipit të Beogradit, Partizan, nuk janë lënë të futen në territor të Kosovës sot,…

STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

PARAQITET PËR REGJISTRIM

Prizreni regjistron Wallerin

4 December, 2018 @14:21

Skuadra që sivjet po kalon stinorin e parë në Superligës, KB Prizreni, ka paraqitur për regjistrim në FBK basketbollistin amerikan…

SFERA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina forcon pozitën e tretë

2 December, 2018 @23:19

Nënkampionja e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti me lehtësi Sferën me rezultat 49-85. Prishtina gjatë tërë ndeshjes…

RIKTHIMI

Para PlayOffit, kthehet Mulaomerovic

5 April, 2019 @21:20

Pas gati një muaj mungesë, Damir Mulaomerovic është kthyer te Prishtina. Trajneri kroat që njëkohësisht është edhe trajner i…

REFEREE

Referët e xhiros XXVI në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

5 April, 2019 @15:26

Federata e Basketbollit të Kosovës ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e…

TEAM OF THE WEEK 25

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXV)

1 April, 2019 @22:18

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXV të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NGA INFORMATORI NR 25

Dënohet Bashkimi

TOPSPORTI/ A. P.

1 April, 2019 @14:54

Skuadra e Bashkimit është dënuar me 300 euro gjobë nga FBK për shkak të hudhjes së gjësendeve të forta në…

TRE XHIRO PARA FUNDIT TË KLASIFIKIMIT

Qartësohen duelet e PlayOffit në Superligë

TOPSPORI/ A. P.

1 April, 2019 @12:42

Tashmë, kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në përfundim të stinorit të rregullt të Superligës së Kosovës në basketboll,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga