Të gjitha lajmet

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

12 September, 2018 @15:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. LIVESCORE / SUPERLIGA KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci, A. Preniqi, Berisha, Veliu, Stullqaku, Sh. Preniqi. Trajner: Enis Nasufi TREPÇA '89: Hugo, Pira, Maloku, Basriu, Gava, Muja, Hyshmeri, Rusi, Mircevski, Bujcevski. Trajner: Gugash Magani TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. LIVESCORE / SUPERLIGA FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg,…

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 September, 2018 @14:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të përfundojë saktësisht Arena Kombëtare në Tiranë, punimet janë duke shkuar…

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 September, 2018 @12:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës…

ANGLIA - ZVICRA

Xhaka-Shaqiri startues, Anglia mposht Zvicrën

11 September, 2018 @23:24

Në përballjen miqësore të zhvilluar sonte në King Power të Leicesterit, Anglia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat minimal,…

SPANJA - KROACIA

Spanja demolon nënkampionin e botës

Fotot: mundodeportivo/tw

11 September, 2018 @22:37

Furia e kuqe spanjolle e drejtuar nga Luis Enrique ka vazhduar mbarë Ligën e Kombeve. Marco Asensio

GLASGOW RANGERS

Stërvitja e parë për Eros Grezdën

Foto: rangers fc

11 September, 2018 @19:59

Futbollisti gjakovar i kombëtares së Shqipërisë, Eros Grezda, sot për herë të parë është stërvitur me skuadrën e tij Glasgow…

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

Foto: KFBallkani/fb

11 September, 2018 @17:39

Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në Suharekë, duel në të cilin të dyja skuadrat…

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

11 September, 2018 @17:38

Në takimin e luajtur në "Bajram Aliu" të Skenderajt, gola nuk pati, duke bërë që të dyja skuadrat të detyrohen…

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 September, 2018 @15:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. Drenica: Ymeri, Pasoma, Sykaj, Bejta, Islamaj, Mustafa, Thaqi, Tahiri, Elshani, Eminhaziri,…

REFEREE

Nuza me ndihmësit, referojnë ndeshje ndërkombëtare

15 November, 2018 @13:42

Gjyqtari i njohur kosovar me stemën e FIFA-së, Genc Nuza, së bashku me ndihmësit e tij do të ndajë drejtësinë…

MIQËSORE

Kukësi-Liria, për test italian

TOPSPORTI/ A. P.

13 November, 2018 @20:05

Trajneri i ri i Lirisë, italiani i parë i ardhur në këtë detyrë në Superligë të Kosovës, Alberto Annese, dëshiron…

AFRIM TOVËRLANI

Na duhet sulmuesi tipik

12 November, 2018 @18:01

Trajneri i Ferizajit, Afrim Tovërlani, ka shprehur pakënaqësinë e tij me rastet e humbura të ekipit. Kjo po i…

ZEKIRIJA RAMADANI

Të marrim mësim

12 November, 2018 @17:49

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, në deklaratën e tij pas fitores së sotme ndaj Ferizajit ka thënë se ekipi…

VINCENZO ALBERTO ANESSE

Liria zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: FCLiria/fb

12 November, 2018 @15:45

Ashtu siç njoftuam ekskluzivisht tre ditë më parë, Liria sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri të saj. Italiani…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga