Të gjitha lajmet

11-SHJA E MUNDSHME

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Andorrës

Foto: FSHF

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Andorrës

24 March, 2019 @23:08

Njëra ndër ndeshjet më të rëndësishme të kuqezinjëve në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020 pritet të jetë ajo ndaj Andorrës si mysafir, që luhet më 25 mars 2019.

Kjo për faktin se kuqezinjtë do të jenë nën drejtimin e Ervin Bulkut, që është emëruar për të zëvendësuar Christian Panuccin e shkarkuar pas ndeshjes me Turqinë, por edhe për rikthimin e vetëbesimit të lojtarëve para ndeshjeve tjera që do të luhen në qershor.

ORARI, NDESHJET dhe TABELA

Ndërsa sa i përket 11-shes që pritet të hidhet nesër në fushën e andorrasve pritet të ketë së paku katër ndërrime në formacion në krahasim me startuesit ndaj Turqisë.

FORMACIONI I MUNDSHËM I SHQIPËRISË:

Portier: Etrit Berisha;
Mbrojtës: Elseid Hysaj (KAP), Arlind Ajeti, Ardian Ismajli, Naser Aliji;
Mesfushorë: Amir Abrashi, Ergys Kaçe, Taulant Xhaka;
Sulmues: Myrto Uzuni, Eros Grezda dhe Armando Sadiku.

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

FIFA RANKING

Rënie e kuqezinjëve në renditjen e FIFAs

Foto: FSHF

4 April, 2019 @12:21

Humbja nga Turqia dhe fitorja ndaj Andorrës në kuadër të dy ndeshjeve të para kualifikuese për EURO 2020, ka bërë…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja