Të gjitha lajmet

TRE KOLORËT

Franca eliminon Kroacinë

Franca eliminon Kroacinë

6 September, 2014 @20:40

Kroacia e përfundoi aventurën e saj në Kampionatin e sivjetëm Botëror që po mbahen në Spanjë.

Në çerekun e fundit Franca hyri me 12 pikë epërsi dhe kjo ishte më se e mjaftueshme për fitoren me rezultat 69-64.

Kroatëve nuk i mjaftoi as paraqitja fantastike e basketbollistit të Brooklyn Nets, Bojan Bogdanovic, i cili luajti me 27 pikë e 6 kërcime.

Tek françezët u dallua loja e Nicolas Batum që realizoi 14 pikë dhe Evan Fournier me një pikë më pak.

Franca në çerekfinale e pret fituesin e duelit Spanja - Senegali.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Ballkani

20 October, 2019 @13:37

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Ballkanit. DRITA: Tofiloski, Gërbeshi, Cuculi, Limani, Leci, Bujar Shabani, Vucaj, Emini, Xh.…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Prishtina

20 October, 2019 @13:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Prishtinës. FERIZAJ: Kaçiu, Bardhi, Kuka, Shaljani, Qerkini, Asani, Mustafa, Shaqiri, Orana, Livoreka,…

BASHKIMI (F)

Përquku: Me mbrojtje dhe lojë kolektive, drejt fitores

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:35

Njëra nga lojtaret më të dalluara të Bashkimit, Arbnore Përquku, në një bisedë me TopSporti.com, ka thënë se derbin do…

PRISHTINA (F)

Konjusha: U përgatitëm dhe e analizuam kundërshtarin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 October, 2019 @11:15

Para derbit në mes të Prishtinës dhe Bashkimit, kapitenja e Prishtinës, Irma Konjusha, në një bidesë ekskluzive me TopSportin.com, ka…

ARENA KOMBËTARE

Pamjet e reja nga Arena Kombëtare

19 October, 2019 @21:14

Të gjitha lajmet nga