Të gjitha lajmet

FRANCË - SHQIPËRI

Francë vs. Shqipëri, 11-shet startuese

Francë vs. Shqipëri, 11-shet startuese

7 September, 2019 @19:33

Me fillim nga ora 20:45, Shqipëria sonte luan si mysafire ndaj Francës në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020.

FORMACIONET STARTUESE:

FRANCA: Lloris, Pavard, Varane, Lenglet, Lucas, Matuidi, Tolisso, Coman, Griezmann, Lemar, Giroud.

SHQIPËRIA: Strakosha, Ismajli, Mavraj, Gjimshiti, Hysaj, Roshi, Abrashi, Ramadani, Bare, Uzuni, Balaj.

KOSOVË - ÇEKI

Fitorja, pensionimi i parakohshëm e politika

7 September, 2019 @19:01

Fitore e dobët. 15 lojë pa humbje, dhe me gjasë ka ardhur fundi i kësaj. Anglia është shumë e fortë.…

KOSOVË - ÇEKI

BBC: Kosova mposht Çekinë, ngjitet mbi Anglinë

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @18:17

Për fitoren e shënuar sot nga Kosova ka shkruar edhe BBC, mediumi shumë i njohur anglez. BBC shkruan që Kosova,…

KOSOVA

Seria e ndeshjeve pa humbje, jemi para Portugalisë, Spanjës e Italisë

7 September, 2019 @17:46

Pas fitores së sotme ndaj Çekisë, Kosova tashmë ka 15 ndeshje radhazi pa pësuar humbje, me humbjen e fundit…

KOSOVË - ÇEKI

Muriqi: Për këtë Kosovë dhe këtë atmosferë, ia vlen të vdesësh

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:30

Përveç trajnerit Challandes, pas fitores për media foli edhe Vedat Muriqi, lojtari më i mirë i Kosovës sot. “Jam…

KOSOVË - ÇEKI

Challandes: Mentalitet i duhur, kemi zgjidhje për mungesat

TOPSPORTI / A.P

7 September, 2019 @17:22

Pas fitores ndaj Çekisë, për media foli Bernard Challandes, ‘arkitekti’ i kësaj Kosove fantastike. “Ishte ky mentaliteti i duhur. Kemi…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020