Të gjitha lajmet

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon tashmë i njohur ky në Shqipëri, FSHF sot ka dërguar emrin e stadiumit për përballjen e tretë të kuqezinjëve në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020.

Kështu, faqja zyrtare e UEFA-së ka shkruar se përballja e radhës për Shqipërinë në kualifikime do të luhet në Elbasan Arena të Elbasanit, ndërsa kjo do të jetë ndeshja e dytë e kuqezinjëve në këtë cikël kualifikues si vendas.

Shiko: ORARIN E NDESHJEVE DHE TABELAT

Njashtu, në këtë përballje do të debutojë edhe selektori i ri i kombëtares Edy Reja, që ka ardhur pas shkarkimit të Christian Panuccit nga detyra, pas startit të kualifikimeve me humbje 0-2 nga Turqia.

Shqipëria ka mbledhë 3 pikë nga 2 ndeshjet e para dhe kjo e radhës ndaj Moldavisë, është njëra nga ato ndeshje ku kuqezinjtë duhet patjetër të arkëtojnë 3 pikë për të vazhduar shpresën për EURO 2020.

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020