Të gjitha lajmet

FUTBOLLISTËT E FTUAR

Ftesat e Rejas, me dy risi

Foto: FSHF

Ftesat e Rejas, me dy risi

28 May, 2019 @12:47

Trajneri i Shqipërisë, Edoardo Reja ka dalë sot në orën 11:00 në një konferencë për shtyp ka publikuar futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, të vlefshme për kualifikueset e EURO 2020.

Ndeshja e parë do të jetë jashtë, Islandë-Shqipëri datë 8 qershor ora 15:00 dhe më pas ndeshja ndaj Moldavisë, në “Elbasan Arena” ora 20:45.

Shiko: ORARI, NDESHJET dhe TABELA

Marash Kumbulla është risia e vetem në kombëtare, ndërsa emrat tjerë janë të njohur, pasi që 18 futbollistë janë nga koha e Gianni De Biasit, e të tjerët janë që kanë debutuar nga koha kur Christian Panucci ka drejtuar kuqezinjtë.

Vërehet kthimi i Ermir Lenjanit në reprezentacion, pasi që në duelet e marsit nuk ishte i ftuar, derisa Gentian Selmani është gjithashtu emër i ri, në mungesë të Thomas Strakoshës.

Albania

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23 May, 2019 @11:01

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kualifikuese Bullgaria-Kosova që do të zhvillohet më…

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:43

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra…

FTESAT PËRGATITORE, PARA ATYRE ZYRTARE

Edy Reja vjen me risi në kombëtare

Foto: FSHF/fb

21 May, 2019 @12:15

Selektori i ri i kombëtares së Shqipërisë, Edy Reja, që do të debutojë në bankën e kuqezinjëve në duelet kualifikuese…

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20 May, 2019 @23:01

Përfaqësuesja e Skocisë do të ketë trajner të ri për ndeshjet kualifikuese të qershorit për EURO 2020. ORARI,…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020