Të gjitha lajmet

NGA KOMISIONI

Fushë Kosova humb ndeshjen me rezultat zyrtar dhe i hiqen pikët

Fushë Kosova humb ndeshjen me rezultat zyrtar dhe i hiqen pikët

18 May, 2019 @12:24

Vetëm një ditë para xhiros së fundit të Ligës së Parë dhe momentit kur Fushë Kosova shpresonte në mbijetesë direkte në Ligë të Parë, për shkak të një parregullsie, ekipi tash gjendet në fund të tabelës!

Shkelja e rëndë e Rregullores së garave ka bërë që ndeshja Drenasi - Fushë Kosova të regjistrohet me rezultat 3-0, ndërsa klubit të Fushë Kosovës i janë marrë edhe 6 pikë nga totali i arritur!

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

“Aktivizimi i lojtarit Hekuran Hyseni në vend të lojtarit Nebih Krasniqi, konstatohet të jetë shkelje e rëndë e Nenit 76, Paragrafit 1, Pikës 7 të Rregullores, pasi që është aktivizuar lojtari që nuk ka qenë i evidentuar në protokollin zyrtar të ndeshjes Drenasi - Fushë Kosova, 15 maj 2019. Bazuar në Rregulloren Disiplinore, Kapitulli II/15, Neni 63, Paragrafi 1, Pika 1 dhe 6, Fushë Kosova dënohet me marrjen e gjashtë (6) pikëve nga numri i përgjithshëm i pikëve të fituara deri më tani,” ka shkruar njoftimi i FFK-së.

Fushë Kosova në xhiron e fundit luan ndaj Vitisë në Ekrem Grajçevci dhe ka gjasa ende për shpëtim, por tashmë krejtësisht varet nga rezultatet ekipeve tjera që do të arrihen.

ISTOGU - VËLLAZNIMI

Me 5 mungesa i prishin punë Vëllaznimit

15 May, 2019 @22:43

Skuadra e Istogut ka shënuar fitore 2-1 ndaj Vëllaznimit në Demush Mavraj për t’i ikur përfundimisht rrezikut për barazh në…

REAGIMI I DUKAGJINIT

Dukagjini kërkon falje, por s’merr masa

13 May, 2019 @23:51

Gabimi trashanik i ekipit të Dukagjinit që çoi në humbjen e tre pikëve dhe mund t’i kushtojë me mosplasim në…

VENDIMI I KG

Ankohet Vëllaznimi, Vushtrria kampione e Ligës së Parë

Foto: KFDukagjini/fb

13 May, 2019 @17:04

Vushtrria është bërë kampione e Ligës së Parë dhe ka siguruar Superligën. Në fakt, vushtrriasit siguruan dje Superligën me humbje…

SQARIMI I SITUATËS

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

Foto: KFVellaznimi/fb

12 May, 2019 @21:20

Tashmë janë të sigurta tre skuadrat nga Liga e Parë që do të luftojnë për Superligë. Pas Vushtrrisë që…

DUKAGJINI - VUSHTRRIA

Vushtrria siguron Superligën me humbje në derbi

12 May, 2019 @19:24

Përkundër se janë mposhtur 4-3 në përballjen derbi ndaj Dukagjinit, Vushtrria ka festuar në fund të ndeshjes! Lajmi i…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë