Të gjitha lajmet

PAS TAKIMIT TË SOTËM

Futbolli preshevar merr dritë të gjelbër nga FSHF

Foto: FSHF

Futbolli preshevar merr dritë të gjelbër nga FSHF

22 June, 2019 @13:40

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, është takuar sot në Tiranë me drejtuesit e ekipit KF Lugina nga Presheva, të cilët kanë shprehur vështirësitë që i kanë dhe kanë kërkuar mbështetje nga shtëpia e futbollit të Shqipërisë.

Pas dëgjimit të kërkesave nga kryetari i KF Lugina, Nagip Jakupi dhe sekretari Ardian Agushi, FSHF ka pranuar që t’ua plotësojë të gjitha kërkesat, si: Pjesëmarrja e klubit futbollistik Lugina në Kupën “Pavarësia”; Mbështetje nga FSHF për Klubin Lugina në bazë materiale (uniforma,topa etj); Pjesëmarrja në seleksionimet e grupmoshave në FSHF; Licensimet e Trajnerëve, UEFA C dhe UEFA B në FSHF, si edhe trajnimet për Arbitrat.

Për më tepër, Duka ka pranuar edhe ftesën që ia bënë drejtuesit e KF Lugina për të vizituar Preshevën dhe për tu njohur nga afër me vështirësitë e futbollit të atjeshëm.

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

ARMANDO SADIKU

Sulmuesi historik i kombëtares, drejt Turqisë?!

17 June, 2019 @11:29

Sulmuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, mund të kalojë nga Superliga zvicerane në atë turke, bën të ditur sot…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja