Të gjitha lajmet

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Foto: lap.bg

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

11 June, 2019 @14:39

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, në deklaratë për media pas humbjes nga Kosova ka numëruar cilësitë e ekipit të Kosovës, pasi që tregoi gabimet e ekipit të tij.

TABELA DREJT EURO 2020

“Një fund shumë i keq për ne. Duhet të pranojmë se Kosova qëndroi shumë më mirë se ne në fushë në minutat e fundit të ndeshjes. Ne nuk bëmë asgjë, fizikisht, me cilësi, të gjitha këto ishin në anën e tyre. Dhe, duhet të pranojmë që cilësia ishte në anën e tyre. Por ne do të vazhdojmë këndelljen tonë,” ka thënë Balakov.

TABELA DREJT EURO 2020

Balakov që mori drejtimin e Bullgarisë në maj të këtij viti, duke zëvendësuar Petar Hubchevin në bankë, ka nisur kualifikimet me 2 disfata. Hubchev, që la reprezentacionin dhe kaloi te Levski, kishte dy barazime në dy ndeshjet e para me Bullgarinë.

Hubchev

LOJTARI MË I MIRË I KOSOVËS

Arbër Zeneli mbyll vitin 2019

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:16

Mesfushori i krahut dhe lojtari më i mirë i Kosovës në vitin 2018, Arbër Zeneli do të mungojë prej 6…

KOSOVA

Humbja e fundit në 2017!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 June, 2019 @23:49

Seria fenomenale pa humbje e Kosovës, me ndeshjen e sontme u ngrit në 14. EURO 2020 / GRUPET KUALIFIKUESE …

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, notat e lojtarëve të Kosovës

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:49

Pas fitores historike të Kosovës në Bullgari, TopSporti.com ka notuar lojtarët në bazë të paraqitjeve të tyre gjatë ndeshjes. …

BULLGARIA - KOSOVA

Kosova shkruan histori në Sofje!

Foto: FFK

10 June, 2019 @22:39

Pas dy barazimeve në dy ndeshjet e para në Grupin A kualifikues drejt EURO2020, Kosova ka arritur të shënojë fitore…

BULLGARIA - KOSOVA

Bullgaria vs. Kosova, 11-shet startuese

TOPSPORTI / A.P

10 June, 2019 @19:38

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Bullgarisë dhe Kosovës. BULLGARIA (4-4-2): Mihaylov; Popov, Bozhikov, Goranov, Nedyalkov; Kostadinov, Nedelev,…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020