Të gjitha lajmet

VALDET SHOSHI

Gabimet tona vendosën ndeshjen

Foto: prishtinafc.com

Gabimet tona vendosën ndeshjen

11 March, 2018 @19:05

Trajneri i Besës, Valdet Shoshi, është shprehur të jetë i zhgënjyer pas humbjes nga Prishtina sot.

Ai ka theksuar se gabimet e disa lojtarëve me përvojë i kanë kushtuar ekipit, ndërsa në fund përkundër tentimeve, nuk kanë pasur forcë për rikthim.

“Vazhdon seria e rezultateve të dobëta, por duhet ditur se në çfarë gjendje kemi marrë klubin, kur kemi filluar me përgatitje dhe me çfarë fondi disponojmë. Sot, për fat të keq, kishim një kundërshtar të disponuar dhe më kualitativ në ligë. Mirëpo ne duhet analizuar lojën tonë dhe gjatë gabimeve që i shfaqëm, amatoreske kisha thanë, te disa lojtarë që kanë eksperiencë dhe kemi shpresuar që kanë kualitet për Besë dhe janë më të mirë, mirëpo këto po na kushtojnë. Dhe, edhe për kundër iniciativës nga gabimet pësuam dy gola. Megjithëse u rikthyem pas 0:1, pastaj mbetëm pa një lojtar dhe nuk kishim më forcë kundër një kundërshtari që kishim përball dhe që me plot meritë i argëtuan tre pikë,” - ka thënë Shoshi, shkruan faqja zyrtare e Prishtinës sot.

Besa është aktualisht e parafundit në Superligë dhe po kërkon së paku të dalë në fazën e Play-Outit prej ku mëton të kërkojë shpëtimin e stinorit.

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

11 March, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Besës sot në Pejë ka thënë se ndeshja…

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 March, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në Superligë, rezultat ky që nuk i konvenon as njërës e…

GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 March, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore minimale ndaj Vllaznisë së…

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 March, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në takimin e luajtur sot ndaj Lirisë në Superligë. Pjesa…

VËLLAZNIMI - FLAMURTARI

Vëllaznimi mposht Flamurtarin në Gjakovë

Foto: KFV

11 March, 2018 @14:57

Pas suksesit ndaj Dritës në Kupën e Kosovës, Vëllaznimi formën e mirë e ka vazhduar edhe në Superligë. Gjakovarët shënuan…

BESA - PRISHTINA

Prishtina s’gabon, ruan kreun

Foto: FC Prishtina

11 March, 2018 @14:24

Në takimin e parë të ditës së sotme në Superligë, Prishtina ka shënuar fitore 1-3 ndaj skuadrës së Besës në…

LLAPI - LIRIA

11-shet: Llapi - Liria

11 March, 2018 @13:12

Janë publikuar formacionet e Llapit dhe Lirisë për ndeshjen e sotme.

BESA - PRISHTINA

11-shet: Besa - Prishtina

BOROZANI

11 March, 2018 @12:40

Janë publikuar formacionet startuese të Besës e Prishtinës pak minuta para ndeshjes.

MEDIA

Lojtari i ndeshjes, Lukaku

Foto: premierleague.com

11 March, 2018 @0:30

Superderbi anglez ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit përfundoi me fitoren e ekipit të Jose Mourinhos, ndërsa lojtar më i…

ISMET MUNISHI

Do të dorëhiqesha, po të mos fitonim

10 March, 2018 @22:57

Trajneri i Ferronikelit, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Drenicës sot të cilën ekipi i tij e…

FATIH KARAHODA

Sulmuesi i Lirisë duhet të operohet

18 March, 2019 @14:32

Sulmuesi i Lirisë, Fatih Karahoda, nesër do të hyjë në operacion në QKUK të Prishtinës, ka bërë të ditur faqja…

NGA KONFERENCA

3 qëllimet e Challandesit ndaj Danimarkës

18 March, 2019 @12:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Danimarkës ka bërë të ditur tre qëllimet kryesore…

REAL BETIS - BARCELONA

Arti i Messit në fitoren e radhës

17 March, 2019 @23:03

Një super gol nga gjuajtja e lirë për të hapur serinë e golave, dhe një magji artistike në fund, për…

MILAN - INTER

Qyteti i modës, neroazzurr

Foto: FCInter/tw

17 March, 2019 @22:38

Inter ka fituar derbin e madh ndaj Milanit sonte në San Siro, duke fituar ndeshjen 2-3 ndaj Milanit. Fitorja…

PRIZRENI - LIPJANI

Çereku i tretë vendimtar në fitore

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 March, 2019 @20:43

Prizreni e mposhti Lipjanin në palestrën “Sezair Surroi” me rezultat 92-81 [26-16], [19-28], [21-13], [26-24]. Lipjani nuk u tregua…

Të gjitha lajmet nga