Të gjitha lajmet

KUPA E TURQISË

Galatasaray fiton Kupën e Turqisë

Foto: Galatasaray/fb

Galatasaray fiton Kupën e Turqisë

15 May, 2019 @21:45

Në finalen që u zhvillua sonte, Galatasaray mposhti Akhisarin 3-1 për të fituar Kupën e Turqisë, për të 18 herë në histori të klubit.

Në fakt, ndeshja ka qenë tejet kontraverse me vendime, derisa në pjesë të dytë avantazhin e morrën futbollistët e Akhisarit, që shënuan përmes Elvis Manus për 1-0 (57’). Galatasaray dështoi të barazonte nga penalltia në minutën e 66 të ndeshjes kur Mbaye Diagne nuk shënoi.

Sidoqoftë, në 10 minutëshin e fundit të ndeshjes djelmoshat e Fatih Terimit u këndellën, kur fituan një penallti tjetër, që u konkretizua nga zëvendësuesi Sinan Gumus (80’) për 1-1. Portugezi i Akhisarit Miguel Lopes u përjashtua me dy kartona të verdhë.

E më pas Galatasaray nuk pati problem, pasi që Sofiane Feghouli shënoi për 2-1 (88’) ndërsa Diagne konkretizoi në kohën shtesë (90’+3) për 3-1 që vulosi rezultatin dhe triumfin e ekipit.

Në minutat e fundit të ndeshjes për Akhisarin u inkuadrua edhe Sokol Cikalleshi, por nuk arriti të ketë ndikim në lojë në 5 minutat që luajti.

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

GOLI I 15

Vedati i shënon edhe Galatasarayit

11 May, 2019 @16:33

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, këtë sezon nuk ka të ndalur në Superligën turke. Pasi që ekipin e shpëtoi…

LONDËR

Dënohet David Beckham

9 May, 2019 @16:27

Ish mesfushori i Manchester Unitedit, Real Madridit, Milanit dhe LA Galaxyt, David Beckham - është dënuar me gjashtë muaj ndalesë…

GALATASARAY - BESIKTAS

Fitore në derbi, për të marrë lidershipin

5 May, 2019 @20:37

Galatasaray ka shënuar fitore në derbin e madh të Stambollit ndaj Besiktasit, duke i mposhtur këta të fundit me rezultat…

NË MAQEDONINË VERIORE

Titulli i radhës për Shkëndijën

4 May, 2019 @18:26

Me golin e shënuar në minutën e fundit të takimit nga Ennur Totre, Shkëndija edhe matematikisht ka siguruar titullin e…

Të gjitha lajmet nga International