Të gjitha lajmet

GENNARO GATTUSO

Gattuso konfirmon dorëheqjen

Gattuso konfirmon dorëheqjen

28 May, 2019 @11:07

Gennaro Gattuso ka konfirmuar edhe zyrtarisht sot se po largohet nga Milan.

“Zgjidhje e vështirë, por është një vendim që është dashur ta marrë,” ka thënë Gattuso për La Repubblica sot.

Ish mesfushori i Milanit erdhi në krye të ekipit në nëntor të vitit 2017 duke e zëvendësuar Vincenzo Montellan, duke regjistruar bilans prej 40 fitoreve, 22 barazimeve dhe 20 disfatave në 82 ndeshje në San Siro.

Emra të ndryshëm janë duke u përfolur si trajner të mundshëm të Milanit për sezonin e ri, por klubi është duke shikuar ende me kujdes përzgjedhjen e radhës, pas ditëve jo të mira të përjetuara me ish-lojtarët që erdhën si trajner aty.

Massimiliano Allegri, pastaj Simone Inzaghi, kanë qenë emrat e fundit të përmendur nga mediat italiane që po konsiderohen.

Milan përsëri, nuk ka arritur të sigurojë kualifikimin në Ligë të Kampionëve.

EDIN DZEKO SOT NË STAMBOLL

Fenerbahçe i hyn në pazar Interit

27 May, 2019 @16:04

Forma e keqe e kaluar në stinorin e posa përfunduar të Superligës turke për Fenerbahçen, duket se do të jetë…

TEAM OF THE SEASON 2018/19

11-shja më e mirë e stinorit 2018/19 në Serie A

27 May, 2019 @15:17

Stinori 2018/19 i Serie A-së nuk dha befasi sa i përket titullit kampion, ku Juventusi e fitoi atë pa shumë…

LUCIANO SPALLETTI

Miliona për ndarje me ekipin

27 May, 2019 @11:40

Inter do të duhet të paguajë një shumë të mirë të parave për largimin e Lucianon Spallettit nga ekipi. …

XHIRO XXXVIII

Atalanta e Inter në Champions, Milan në Europa League

26 May, 2019 @22:36

Në mënyrë tejet dramatike është mbyllur sezoni në Serie A. Atalanta, Inter e Milan, skuadra këto që po luftonin për…

TORINO - LAZIO

Torino kryen sezonin me rekord ekipor

26 May, 2019 @17:12

Torino ka shënuar fitore ndaj Lazios në duelin e xhiros së fundit të Serie A-së për këtë stinor, 3-1. …

Të gjitha lajmet nga Serie A