Të gjitha lajmet

PËRVOJË NË MESFUSHË

Gerhard Progni në Gjilan

Gerhard Progni në Gjilan

26 July, 2019 @15:21

Njëri ndër mesfushorët ofanziv më të dalluar të Kategorisë Superiore të Shqipërisë, Gerhard Progni, që luan edhe si sulmues është anëtar më i ri i Gjilanit.

Para pak çastesh Gjilani ka zyrtarizuar lajmin për përforcimin e radhës, Progni, 32 vjeç.

Progni ka qenë lojtar standard i Skënderbeut në vitet kur bëhej kampion, pastaj shkoi në Azerbajxhan ku luajti një sezon për Ziran, ndërsa iu kthye Teutës së Durrësit, dy vite i çoi te Partizani i Tiranës dhe së fundi ka qenë pjesë e Teutës që drejtohej nga Blendi Shkëmbi.

Në sezonin e kaluar Progni ka shënuar 7 gola në Superiore, ndërsa ka pasur 30 paraqitje aty, duke shënuar 2437 minuta lojë përgjatë sezonit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga