Të gjitha lajmet

RIKTHIMI

Gjeraj kthehet në Prizren pas një dekade

Foto: A. Beqiri

Gjeraj kthehet në Prizren pas një dekade

6 July, 2015 @15:03

Kapiteni i Vëllaznimit, Robert Gjeraj, pas një dekade të kaluar në klubin gjakovar i kthehet qytetit të tij dhe ekipit të tij, Lirisë së Prizrenit. 

Gjeraj 30 vjeç do të jetë përsëri bashkëlojtar me Alban Dylazekën, që gjithashtu erdhi te Liria nga Vëllaznimi

Liria këto ditë është shumë aktive në tregun e lojtarëve dhe po kërkon që të sigurojë ekip për pjesën e epërme të tabelës. 

 

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Fitorja e parë europiane, Nikli në finalen preliminare

25 June, 2019 @22:35

Kampioni i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, në debutimin e tij në Europë, ka shënuar fitore kundër shkuadrës nga…

FERONIKELI - LINCOLN RED IMPS

Feronikeli vs. Lincoln Red Imps, 11-shet startuese

25 June, 2019 @19:43

Me fillim nga ora 20:45, Feronikeli në “Fadil Vokrri” përballet ndaj skuadrës Lincoln Red Imps nga Gjibraltari. Nëse Feronikeli fiton,…

MVP

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

25 June, 2019 @8:59

Giannis Antetokounmpo është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit të rregullt 2018/2019 të NBA-së. Greku Giannis në garën tejet…

SHITJA E BILETAVE

Biletat për preliminaret e Ligës së Kampionëve: në Drenas, Komoran dhe Prishtinë

22 June, 2019 @21:58

Ndeshjet e turneut preliminar të UEFA Champions League, do të zhvillohen në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Ndeshja e parë,…

LOJËRAT EVROPIANE

Patriot Behrami kalon kroatin, tash kërkon çerekfinalen

Foto: KOK

22 June, 2019 @21:46

Boksieri i Kosovës Patriot Behrami, ka mposhtur 4-0 me nota të referëve kroatin Zeljko Markon e Kroacisë për të kaluar…

Të gjitha lajmet nga