Të gjitha lajmet

GJERMANIA - KOSOVA U21

Gjermani vs. Kosova U21, publikohen formacionet

Gjermani vs. Kosova U21, publikohen formacionet

5 September, 2017 @18:23

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë U21 dhe Kosovës, në takimin e vlefshëm për kualifikimet drejt Euro2021.

Kosova starton me këtë përbërje: Bekaj, Kabashi, Kolgeci, Ismajli, Hasani, Gashi, Bytyqi, Voca, Krasniqi, Loshaj, Mema.

Formacionet e skuadrave:

Pamje nga koridoret e stadiumet:PARA NDESHJES KOSOVA - FINLANDA

Kapiteni i Finlandës me fjalë të mira për Kosovën

5 September, 2017 @15:35

Kur jemi pak orë para ndeshjes Kosovë - Finlandë, le të shohim pak nga deklaratat e kampit kundërshtar në lidhje…

NGA KONFERENCA

Panucci: Të koncentruar 95 minuta

5 September, 2017 @13:52

Përzgjedhësi italian i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Maqedonisë, ka thënë se kuqezinjtë duhet…

HISTORIA

A do të vjen fitorja e parë si mysafir sonte?

5 September, 2017 @12:41

A do të jetë hera e parë sonte apo do të vazhdojë kriza e fitoreve si mysafir ndaj Maqedonisë, do…

PËRKRAHJA

Tifozat Kuq e Zi nisen drejt Strumicës

5 September, 2017 @9:22

Adhuruesit e kombëtares shqiptare në futboll, Tifozat Kuq e Zi, kanë postuar këtë fotografi në rrugë për Strumicë, ku në…

FLORENT HASANI, PARA NDESHJES

Shpresojmë në befasi

5 September, 2017 @9:07

Asistuesi dhe golashënuesi i Kosovës U21 në ndeshjen e fituar ndaj Norvegjisë U21 ditë më parë, Florent Hasani, para ndeshjes…

TERMINET E XHIROS III

Xhiroja e radhës, të premten me dy ndeshje

BOROZANI/Erdis Driza

5 September, 2017 @8:25

FFK ka përcaktuar terminet e ndeshjeve të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës, ndërsa për herë të parë këtë…

KOSOVA U21

Prekazi: Gjermania favorit, por do e japim maksimumin

4 September, 2017 @21:04

Një ditë para ndeshjes që Kosova U21 e luan si mysafire e Gjermanisë, kjo ishte deklarata e përzgjedhësit Rafet Prekazi,…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

INTERNATIONAL ALB FOOTBALL

TOP 50-shja e vitit 2018

30 December, 2018 @21:15

Renditja e futbollistëve më të dalluar shqiptar përgjatë vitit. 50. Xhevdet Shabani Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin…

FIFA RANKINGS

Kosova, shteti me ngjitjen më të madhe!

20 December, 2018 @10:38

Pak para përmbylljes së vitit kalendarik, FIFA ka publikuar një raport në lidhje me ngjitjen apo rënien në ranglistë të…

ARBËR ZENELI @ FIFA

Ngritja e përbashkët

Fotografitë: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

18 December, 2018 @18:25

“Gjithçka nisi nga fundi,” nis FIFA.com artikullin për Kosovën, ku flet njëri ndër më të mirët e reprezentacionit tonë, Arbër…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja