Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

31 August, 2018 @16:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re të skuadrës, Eros Grezda. Grezda, bëhet e ditur nga ekipi skocez, ka arritur marrëveshje katër vjeçare me ekipin që drejtohet nga legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard. Mesfushori 23 vjeç ka bërë kështu një ngritje të madhe në karrierë, duke qenë se deri tash ka qenë pjesë e ekipeve sllovene dhe kroate. Prej Aluminij në ligë të dytë të Sllovenisë pastaj në Zavrç, gjithashtu slloven, por në elitë, ai kishte kaluar te Lokomotiva e Zagrebit ku bëri emër si lojtar, nga të cilët kaloi te Osijeku ku luajti stinorin e kaluar duke shënuar 5 gola.

SHORTI I EUROPA LEAGUE

Europa League - grupet për edicionin 2018/2019

31 August, 2018 @14:07

Një ditë pas shortit të Champions Leagues, është mbajtur shorti për fazën grupore të Europa Leagues. Kjo garë, që…

LIRIA - DRITA

Kampioni sot sfidohet në Prizren

BOROZANI / A.P

31 August, 2018 @13:24

Me fillim nga ora 16:45, sot zhvillohet ndeshja hapëse e xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra…

SHKENDIJA - ROSENBORG

Dy penallti dhe shumë raste të humbura, Shkëndija eliminohet nga Europa

30 August, 2018 @22:25

Skuadra tetovare, Shkëndija, është eliminuar nga garat e Europa League. Kuqezinjtë, pas humbjes në ndeshjen e parë ndaj Rosenborgut me…

SHORTI I CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - grupet për edicionin 2018/2019

30 August, 2018 @19:48

Në Monako sot është mbajtur shorti për fazën grupore të edicionit 2018/2019 në Champions League. Në foton e mëposhtme mund…

ZYRTARE

Besar Halimi zyrtarizohet te Brondby

Foto: Brondby Official

30 August, 2018 @19:41

Besar Halimi është transferuar plotësisht te skuadra e Brondbyt në Danimarkë! Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës sezonin e kaluar ishte…

THE DRAW

Direkt: Shorti i Champions League

Foto: ChampionsLeague/fb

30 August, 2018 @18:22

Në këto momente është duke u tërhequr shorti i Ligës së Kampionëve 2018/19 direkt. Borozani.com ua sjell në kohë reale…

KOSOVA U21

Prekazi publikon ftesat e Kosovës U21

Foto: FFK

30 August, 2018 @17:40

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka publikuar emëroren e futbollistëve që do t’i ketë në dispozicion për…

MEDIAT SHQIPTARE

Panucci zbutet, rikthen përvojën në mesfushë

Foto: FSHF

30 August, 2018 @16:23

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, pritet të ftojë në përballjet e Ligës së Kombeve për shtator edhe mesfushorët Ergys Kaçe…

ZYRTARE

UEFA zyrtarisht licencon stadiumin “Fadil Vokrri”

BOROZANI / G.P

30 August, 2018 @11:42

Tashmë 100% zyrtare! UEFA e ka licencuar zyrtarisht stadiumin "Fadil Vokrri", duke bërë kështu që Kosova ndeshjet e saj në…

CHAMP'S LEAGUE DRAW

Sot shorti për fazën grupore të Championsit

Foto: uefa.com

30 August, 2018 @9:09

Me 3 ndeshje të zhvilluara dje në kuadër të Ligës së Kampionëve, janë caktuar 32 skuadra që do të garojnë…

MYRTO UZUNI

Uzuni thërret tifozët

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:21

Njëri ndër lojtarët e ri të kombëtares së Shqipërisë që pritet të shpërthejë me kohë, Myrto Uzuni, në deklaratën e…

FREDERIC VESELI

Meritojmë më shumë

Foto: FSHF

14 November, 2018 @22:12

Futbollisti i Shqipërisë, Frederic Veseli, që luan për Empolin në Serie A të Italisë ka qenë në sot në konferencë…

I LINDUR NË KOSOVË

Emër i ri për Shqipërinë, merr ftesën nga Panucci

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:26

Kombëtares shqiptare të futbollit për dy ndeshjet e rradhës që do të zhvillojmë, të parën ndaj Skocisë dhe ndeshjen e…

CHRISTIAN PANUCCI

Formula e grupeve detyron fitore

Foto: FSHF

13 November, 2018 @15:12

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci ka dalë në konferencë për shtyp sot në orën 12:00 në ambjentet e FSHF, ku…

LORET SADIKU

Refuzoi Shqipërinë, tani kalon pushimet në Dubai!

12 November, 2018 @23:58

Loret Sadiku ishte në listën e përzgjedhësit të Shqipërisë Christian Panucci për ndeshjet e këtij muaji. Por futbollisti refuzoi ftesën…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja