Të gjitha lajmet

DUELI I BARAZHIT

Gjilani-Besa, lufta për Superligë 2019/20

Kur Besa ishte pjesë e Superligës/ Foto nga arkivi

Gjilani-Besa, lufta për Superligë 2019/20

29 May, 2019 @11:46

Besa duket të jetë e gatshme, njëjtë edhe Gjilani.

Dueli i dy ekipeve që luftojnë për të qenë pjesë e Superligës 2019/20 luhet nesër me fillim prej orës 16:00 në Fadil Vokrri të Prishtinës (30 maj).

TABELA E SUPERLIGËS 2018/19

Gjilani përfundoi stinorin në vend të dhjetë të Superligës 2018/19, ndërsa Besa si e treta në Ligë të Parë 2018/19.

Derisa gjilanasit kërkojnë mbijetesën edhe për një stinor dhe kanë ekip të fortë, në anën tjetër Besa (tre herë kampione e Kosovës pas lufte) po kërkon rikthimin në vendin ku i takon.

TABELA E LIGËS SË PARË 2018/19

Pritet të jetë një duel mjaft interesant, derisa Gjilani llogaritet të jetë favorit në letër, edhepse duelet e barazhit shpeshherë kanë dhënë befasi në fund.

PARA SHORTIT

Prishtina bartëse, rivalët potencial dihen

28 May, 2019 @14:31

Dy pjesëmarrjet e më përparme rresht dhe një kalim të një raundi (paraeliminator), Prishtinës ia ka siguruar koeficientin 1.250 -…

KOMPLETOHEN KAMPIONËT

Feronikeli mëson rivalët potencial

27 May, 2019 @13:17

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet…

CHAMPIONS LEAGUE

Feronikeli në Champions League, kundërshtarët e mundshëm

Foto: FFK

25 May, 2019 @14:10

Fituesi i Ligës dhe Kupës në futbollin kosovar, Feronikeli, me plot meritë do ta përfaqësojë Kosovën në Champions League sezonin…

EUROPA LEAGUE

Prishtina në Europa League, kundërshtarët e mundshëm

25 May, 2019 @13:49

Pas triumfit të Feronikelit në Kupë të Kosovës, Kosovën në Europa League edicionin që vjen do ta përfaqësojë Prishtina, skuadra…

KUPA E KOSOVËS: TREPÇA '89 - FERONIKELI

Feronikeli fitues i Kupës, Prishtina në Europa League

24 May, 2019 @22:46

Për herë të tretë në histori të klubit, Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi sonte e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga