Të gjitha lajmet

BESA KAVAJË - GJILANI

Gjilani fiton testin e dytë miqësor

Gjilani fiton testin e dytë miqësor

26 January, 2019 @17:12

Skuadra që përfundoi vjeshtën në pozitë të katërt të Superligës, Gjilani, ka shënuar fitore në miqësoren e dytë të saj të zhvilluar në Durrës, ku ekipi po përgatitet për pjesën pranverore të stinorit.

Gjilani ka mposhtur Besën e Kavajës me rezultat minimal 1-0, derisa trajneri Sadat Pajaziti i ka dhënë rastin shumë lojtarëve të provohen në këtë miqësore.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e Pajazitit e shënoi Shpend Asani.

Dueli i radhës miqësor për Gjilanin luhet të martën më 29 janar, ndaj Trepçës së Mitrovicës.

TRANSMETIMI

Livestream: Britania e Madhe - Kosova

17 August, 2019 @19:25

Me fillim nga ora 20:00, Kosova luan ndeshjen e katërt të fazës parakualifikuese për Eurobasket 2021 kundër Britanisë së Madhe. …

FLAMURTARI 1-1 PRISHTINA

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

17 August, 2019 @19:13

Prishtina në pjesën më të madhe të ndeshjes dominoi, por rastet dhe opcionet për të qëlluar portën e Flamurtarit nuk…

LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

17 August, 2019 @18:59

Kampioni i Ligës së Parë, Vushtrria, e ka nisur pjesën e parë të ndeshjes ndaj Llapit mbarë. Morrën epërsinë me…

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17 August, 2019 @18:54

Kampioni aktual i Kosovës, Feronikeli, ka kaluar lehtë pengesën e parë në stinorin e ri. Feronikeli ka mposhtur sot…

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17 August, 2019 @16:29

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Feronikelit dhe Drenicës, të cilat luajnë mes vete në xhiron hapëse të…

Të gjitha lajmet nga