Të gjitha lajmet

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 September, 2017 @18:01

Trepça ‘89
Gjilani
Trepça ‘89 1 : 2 Gjilani
Shpëtim IDRIZI 42' Ylber KASTRATI 51', Armend THAQI 80'

Stadiumi: Riza Lushta, Mitrovicë
Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica
Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë stinor në Superligë, ndërsa sot viktimë e tyre ishte kampioni aktual që nuk është në formën më të mirë, Trepça'89. Edhepse përmes Shpëtim Idrizit, 89shi mori epërsinë në ndeshje dhe kishte rrebesh sulmesh drejt portës së mysafirëve në pjesë të parë, kjo ishte e tëra nga vendasit. Në pjesën e dytë, Gjilani kishte fytyrë tjetër dhe pas vetëm 6 minutash futje në këtë pjesë kapiteni i tyre, Ylber Kastrati shënon nga një top i dëbuar për barazimin 1-1. TABELA AKTUALE Trepçës'89 nuk i shkoi për dore të shënojë gol, edhepse kishte raste përmes Oto Johnit, por edhe Florent Hasanit. E një gabim të mbrojtjes venadse e shfrytëzoi Armend Thaqi i Gjilanit, që doli përballë Bledar Hajdinit dhe qëlloi anën e djathtë të tij për fitoren e madhe të kuqebardhëve nga Anamorava, 1-2. Kjo ka qenë fitorja e dytë e Gjilanit këtë stinor, ndërsa kanë edhe tre barazime dhe asnjë humbje pas 5 xhirove të para. Ndërkaq, kampioni aktual me trajner të ri, Sabit Osmani, sot, pësoi humbjen e tretë të stinorit nga 5 ndeshje të zhvilluara dhe të parën si vendas.

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 September, 2017 @17:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka përfunduar 0-0, ku ekipet ndanë pikët. Derisa në pjesën e parë rastet…

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 September, 2017 @17:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot. Bardhekaltërit kanë mposhtur Drenicën në shtëpi, pas pjesës…

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 September, 2017 @16:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një karton të kuq, por pa gola është mbyllur derbi…

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 September, 2017 @16:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit, nga loja në minutën e 28' është larguar Amir Abrashi.…

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 September, 2017 @15:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës '89 e Gjilanit.

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 September, 2017 @15:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të mbetej në krye të klasifikimit bashkë me Hannoverin këtë xhiro,…

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 September, 2017 @14:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e shënuar sot, Dybala i dha fitore dhe njëkohësisht kreun kampionit…

DRITA - DRENICA

Dueli për ikje nga zona e barazhit

17 September, 2017 @14:11

Me fillim nga ora 16:00 në Gjilan, Drita e pret skuadrën e Drenicës. Të dyja skuadrat momentalisht kanë bilanc të…

TREPÇA '89 - GJILANI

A do të vijë humbja e parë e Gjilanit?

Foto: E.Z për BOROZANI

17 September, 2017 @14:04

Një nga tri takimet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet në Mitrovicë. Kampioni në fuqi, Trepça '89, i cili…

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Feronikeli i pamposhtur udhëton në Gjakovë

17 September, 2017 @14:02

Sot me fillim nga ora 16:00, Vëllaznimi në Gjakovë pret Feronikelin, skuadrën që ende nuk ka humbje sivjet në Superligë.…

BEKIM SHOTANI

Llapi emëron trajnerin e ri

19 October, 2018 @11:12

Skuadra e Llapit ka gjetur trajnerin e ri. Ai është ish trajneri i Vushtrrisë dhe Ballkanit, Bekim Shotani, i cili…

XHIRO XI

4 të shtunën, 2 të dielën

19 October, 2018 @11:07

Është publikuar orari i plotë për ndeshjet e xhiros së XI të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE …

LLAPI - GJILANI

Pas 2 humbjeve radhazi, i kthehen fitores

FOTO/ Arkiv

17 October, 2018 @16:54

Në ndeshjen e parë pa Bylbyl Sokolin, me detyrën e kryetrajnerit që përkohësisht po kryhet nga Fadil Ademi, skuadra e…

DRITA - BALLKANI

Drita fiton me goleadë

17 October, 2018 @16:42

Në takimin e luajtur sot në Gjilan, Drita ka shënuar fitore me rezultat të thellë 6-1 ndaj Ballkanit. Kampioni në…

DRITA - BALLKANI

Drita vs. Ballkani, 11-shet startuese

BOROZANI / ARKIV

17 October, 2018 @14:29

Janë publikuar skuadrat startuese të Dritës dhe Ballkanit në prag të ndeshjes mes tyre. TOPSPORTI LIVESCORE DRITA: Rexhepi, Limani,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga