Të gjitha lajmet

GJILANI

Gjilani me përforcime nga Shqipëria

Gjilani me përforcime nga Shqipëria

7 January, 2019 @16:55

Vilson Lila dhe Klejdi Koçi janë dy përforcimet më të reja të skuadrës së Gjilanit.

Lila, 29 vjeçar, luan si qendëmbrojtës dhe te Gjilani vjen nga Kastrioti i Superligës së Shqipërisë, kurse 19 vjeçari Koçi është mesfushor qendror që vjen nga skuadrat zinxhirë të Tiranës.

TABELA E SUPERLIGËS

Gjatë këtij afati kalimtar, Gjilani ka ndërprerë bashkëpunimin me futbollistët Trevin Shonari Caesar, Jose Mauricio Marinho dhe Brundil Pepa, ka zgjatur kontratën e Edison Kqikut, si dhe përveç përforcimeve të sotme, ka zyrtarizuar edhe ardhjen e Shpend Asanit nga Vëllazërimi i Kërçovës.

ALBAN SHILLOVA

Ndërron petkun në kryeqytet

Alban Shillova/ Foto: prishtinafc.com

16 June, 2019 @13:59

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit 2018/19 në Superligë të Kosovës, është bërë lojtar i Prishtinës për 2019/20.…

BESMIR BOJKU

Nga kampioni i Maqedonisë te ai i Kosovës

16 June, 2019 @13:54

Mesfushori nga Struga, Besmir Bojku, do të jetë lojtar i ri i Feronikelit të Drenasit për stinorin 2019/20. Skuadra…

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

MATS HUMMELS

Hummels para rikthimit

16 June, 2019 @12:36

Qendërmbrojtësi i Gjermanisë dhe i Bayern Munchenit, Mats Hummels, është në përfundim të bisedimeve për një rikthim të mundshëm te…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

Të gjitha lajmet nga