Të gjitha lajmet

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

6 July, 2018 @11:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy futbollistë këto ditë. Sulmuesi brazilian, Lucas Marcos Meireles, është anëtar i ri i skuadrës së kuqe nga qyteti i Gjilanit, derisa lojtari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin. Lucas stinorin e fundit ka qenë pjesë e ekipit shqiptar nga Maqedonia, Renova, me të cilët ka shënuar 3 gola në 18 paraqitje në elitën e futbollit të atjeshëm. Lucas, para se të bëhej pjesë e Renovës ka luajtur edhe për Makedonija Gj. Petrov në po të njejtën ligë, dy stinorë më parë. Ai është aktualisht 22 vjeçar. Gjithashtu, ekipi i Gjilanit, që ende nuk ka emëruar trajner të skuadrës prej se stinorin e përfundoi me trajnerin Alban Hyseni, që morri drejtimin e skuadrës pas largimit të Arbnor Morinës, ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin edhe me lojtarin nga Shqipëria, Endrien Magani. Endrien Magani është peqinas dhe luan në pozitën e mbrojtësit. Ai ka përvojë të gjatë në Kategorinë Superiore shqiptare, pasi që aty ka luajtur për disa vite. Magani 27 vjeç ka qenë pjesë e Shkumbinit të Peqinit, pastaj Teutës së Durrësit dhe së fundi e Lushnjës, që ka rënë në stinorin 2017/18 nga Superiorja. Kjo, do të jetë përvoja e parë e Maganit në Superligën e futbollit të Kosovës, ndërsa ia mesatarisht ka mbi 25 ndeshje për çdo stinor në Shqipëri deri tash, qoftë në Superioren e atjeshme, qoftë në Kategorinë e Parë.

NË PRIZREN

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

6 July, 2018 @10:46

Pas ndërrimeve në kryesi të klubit, Liria përfundimisht ka vendosur trajnerin e ri të klubit që do të merr drejtimin…

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

5 July, 2018 @21:00

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë se që pritej ndaj skuadrës së…

SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Foto: bundesliga.com

4 July, 2018 @21:50

Tifozët e Bayern Munichut, 7 javë para se të fillojë stinori në Bundesliga, i blenë të gjitha biletat e ndeshjeve…

TALENTI ARGJENTINAS

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

Foto: GoogleImages

4 July, 2018 @15:12

Interi pak më parë e zyrtarizoi transferin më të ri të skuadrës, talentin argjentinas Lautaro Martinez. a

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 July, 2018 @14:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. Idrizi për herë të fundit ishte pjesë e Kukësit,…

MEDIA TALK

Barcelona kërkon yllin e Chelseat

4 July, 2018 @9:46

Pasi që sulmuesi francez, Antoine Griezmann vendosi që ta vazhdoi kontratën me Atletico Madridin, Barcelona e ktheu radarin kah Londra.…

ATERON FC EUROPA

Vjen rivali i Prishtinës

BOROZANI/ A. K.

4 July, 2018 @8:53

Skuadra nga Gjibraltari, FC Europa, ka arritur në këto çaste në Kosovë. Stafi dhe lojtarët e ekipit kanë ateruar në…

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

3 July, 2018 @22:37

Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë solli dramë dhe atë vetëm falë Yerry…

SUEDIA - ZVICRA

Një gol mjaftoi për çerekfinale

Fotot: fifa/fb

3 July, 2018 @17:55

Një gol, i shënuar me fat, pasi që Manuel Akanji devijoi shutin e Emil Forsbergut drejt portës, ka mjaftuar për…

ZYRTARE NGA DFB

Vazhdojnë me Löwin

REUTERS/Arkiv

3 July, 2018 @14:57

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka vendosur të vazhdojë me selektorin aktual të ekipit, Joachim Low. Edhe pse Gjermania…

11-SHET: SUEDIA-ZVICRA

Me 4 shqipe kundër Suedisë

Foto: fifa/fb

3 July, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet startuese nga selektori i Suedisë dhe ai i Zvicrës për ndeshjen e parafundit të së tetës së…

POLONIA DO TË KETË SELEKTOR TË RI

S’i vazhdohet kontrata pas eliminimit

Adam Nawalka. selektori në largim i Japonisë

3 July, 2018 @14:20

Pas eliminimit nga Kampionati Botëror "Rusia 2018", selektorit polak, Adam Nawalka, nuk do t'i vazhdohet kontrata që do të…

LIRIA - TREPÇA '89

Goleadë mitrovicase, Liria deklasohet në shtëpi

BOROZANI / ARKIV

16 October, 2018 @16:43

Në ndeshjen e zhvilluar sot në Prizren, skuadra mitrovicase e Trepçës '89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës…

FLAMURTARI - DRENICA

Pikë të plota për Drenicën në kryeqytet

16 October, 2018 @16:39

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligë, Drenica ka shënuar fitore të merituar ndaj Flamurtarit në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

16 October, 2018 @14:35

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Drenicës. FLAMURTARI: Shehu, Shabani, Kabashi, Quansah, Dumani, Dragusha, Bruqi, Maliqi, Boshnjaku, Ademi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Trepça ‘89

16 October, 2018 @14:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Trepçës '89: LIRIA: Hodaj, Bytyqi, Dina, Walidjo, Gjeraj, Susuri, Mustafa, Binishi, Fetahaj…

FLAMURTARI - DRENICA

Duel ‘kuqezi’ në kryeqytet

16 October, 2018 @12:51

Përveç ndeshjes në Prizren, sot në kuadër të Superligës luhet edhe një ndeshje tjetër. Në "Fadil Vokrri" të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga