Të gjitha lajmet

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat në “play-off”.

Në mesin e katër skuadrave që do të luftojnë për titull janë Prishtina, Liburni, Besa dhe Malisheva.

Kjo e fundit në fund të kampionatit të rregullt kishte pikë të barabarta me Pejën, por falë bilancit më të mirë në ndeshjet e ndërsjella e ka siguruar kalimin tutje.

Në gjysmëfinale të “play-off”-it, Prishtina do të luajë kundër Besës, derisa Liburni do të përballet me Malishevën. Seria e ndeshjeve të “play-off”-it nis në fundjavën e ardhshme.

Ndërkohë nga Superliga ka rënë Mitrovica, derisa pjesëmarrjen në elitën e futsallit për edicionin e ardhshëm e kanë siguruar Prishtina 01 dhe BB Llapi, që e kanë përmbyllur kampionatin në Ligën e Parë në dy pozitat e para.

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga