Të gjitha lajmet

TRANSFER

Godet Peja, transferon Drilon Hajrizin

TOPSPORTI / ARKIV

Godet Peja, transferon Drilon Hajrizin

11 September, 2019 @17:52

Me t’u rikthyer në Superligë, Peja ka filluar goditjet!

Që nga dita e sotme, klubi pejan në dispozicion do ta ketë Drilon Hajrizin, një prej basketbollistëve më të mirë vendorë në Kosovë. Për Hajrizin ky do të jetë një rikthim në Pejë, pasi që basketbollisti në fjalë te kjo skuadër ka luajtur edhe më parë gjatë karrierës.

Ky transfer u bë i ditur nga lista e dërguar nga FBK-ja, listë që përfshin të gjitha transferet e klubeve të Kosovës gjatë afatit kalimtar.

Për këtë transferim klubi pejan nuk ka njoftuar zyrtarisht asgjë, ndërkohë që Driloni ditë më parë për TopSportin u shpreh se është në bisedime me disa klube të Kosovës.

BASHKIMI

I huaji i parë i Bashkimit, Terik Bridgeman

11 September, 2019 @12:39

Pas lojtarit Musab Mala, Bashkimi zyrtarizoi edhe lojarin e parë të huaj, Terik Bridgeman. Terik Bridgeman është i gjatë…

BASHKIMI

Musab Mala te Bashkimi

11 September, 2019 @12:07

Lojtari mitrovicas, Musab Mala, është transferuar te Bashkimi. Musabi do të jetë pjesë e skudrës prizrenase për stinorin 2019/20. Ai…

BASHKIMI

Bashkimi zyrtarizon Illmen Bajrën

11 September, 2019 @11:47

Ajo që u paralajmërua javë më parë, tashmë është zyrtare. Illmen Bajra është zyrtarisht trajner i Bashkimit, me lajmin që…

NJOFTIMI I PEJËS

Peja me mobilizim të shpejtë

Pamje nga arkivi i KB Peja

10 September, 2019 @11:40

Pas zyrtarizimit të lajmit të mirë dhe aprovimit të kërkesës për kthyerje në Superligë, KB Peja ka bërë të ditur…

E FUNDIT

KB Bashkimit i lirohet pengesa nga FIBA

10 September, 2019 @11:06

Përmes një njoftimi sot, KB Bashkimi ka bërë të ditur se i është larguar pengesa nga FIBA për regjistrim të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga