Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Gol dhe asist në miqësore, shkëlqen Zhegrova

Foto: FC Basel

Gol dhe asist në miqësore, shkëlqen Zhegrova

27 June, 2019 @8:39

Shumë mirë ka filluar faza parasezonale për Edon Zhegrovën.

Anësori i Kosovës në miqësoren që Baseli e luajti ndaj skuadrës 1860 München, shënoi një gol dhe dhuroi një asistim, duke e ndihmuar skuadrën e tij që ta fitojë këtë miqësore me rezultat të thellë 5-1.

Përveç Zhegrovës, golin për Baselin e gjeti edhe i riu Tician Tushi, një nga shumë shqiptarët me pasaportë zvicrane në ligat e Zvicrës.

GRUPI A: EGJIPTI - ZIMBABVEJA 1-0

Egjipti ia nis me fitore në Kajro

Foto: afcon

22 June, 2019 @12:46

Mahmoud Trezeguet që luan për Kasimpasha-në në Superligë të Turqisë, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes, ku organizatori i…

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

SKIFTERAT

Muhamed Useini te Gjilani

Foto: KFGjilani/fb

19 June, 2019 @16:28

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Muhamed Useini, është lojtar i ri i Gjilanit. Kuqebardhët nga anamorava kanë zyrtarizuar transferimin e…

Të gjitha lajmet nga International