Të gjitha lajmet

NJOFTIMI ZYRTAR

Griezmann largohet nga Atletico

Griezmann largohet nga Atletico

15 May, 2019 @0:08

Edhe zyrtarisht sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka bërë të ditur se do të largohet në fund të këtij sezoni nga ekipi i tij i deritashëm.

Fituesi i Kupës së Botës me Francën në vitin e kaluar ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me ekipin e Atleticos vitin e kaluar, por sot edhe zyrtarisht u bë e ditur se ai do të largohet pas ndeshjes me Levanten, që do të jetë e fundit për të me fanellën e rojiblancove.

Barcelona, në anën tjetër, pritet të jetë destinacioni i radhës për Griezmannin 28 vjeç, pasi që do t’ia paguajë klauzolën e lirimit prej 120 milionë eurove.

Griezmann shënoi 133 gola në 256 ndeshje për Atleticon, prej se erdhi aty nga Real Sociedadi në vitin 2014.

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës,…

IVAN RAKITIC

Pranë marrëveshjes 50 milionëshe

10 May, 2019 @15:22

Ivan Rakitic, i cili ditë më parë u përfol se është në listën e shitjes te Barcelona, pritet që shpejt…

LUIS SUAREZ

Mungon në finale

10 May, 2019 @9:25

Barcelona ka bërë të ditur sot në mëngjes, se pas probleme me gjurin, sot me sukses është operuar sulmuesi i…

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

LEVANTE - RAYO VALLECANO

Enis Bardhi praktikisht shpëton Levanten

4 May, 2019 @15:13

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka shënuar golin e fundit, vendimtar në përballjen që përfundoi para pak çastesh mes Levantes dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga