Të gjitha lajmet

ALEKSANDAR GRUEV

Gruev: Loja agresive në fillim, vendosi

BOROZANI/ A.P

Gruev: Loja agresive në fillim, vendosi

19 October, 2017 @14:21

Basketbollisti bullgar i Bashkimit, Aleksandar Gruev, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Blokotehnas ka thënë se ekipi i tij nuk ishte përgatitur për një lojë agresive në start. "Nuk ishim të gatshëm që t'iu bëjmë ballë agresionit të tyre të hershëm në lojë. Mendoj se luajtëm mirë për 25 minuta, por starti i keq ndikoi," ka thënë Gruev, shkruan faqja zyrtare e BIBL sot. TABELA AKTUALE Gruev ka pasur më së shumti minuta te Bashkimi në këtë ndeshje, duke qenë në fushë të lojës për 38 minuta, ku ka kontribuuar me 4 pikë dhe 5 asistime, ndërsa ka shutuar 4-0 për tre pikë.

PREDRAG MILOVIC

Trajneri i Bashkimit: Ekipi më i mirë fitoi

BOROZANI/ A.P

19 October, 2017 @14:00

Trajneri i Bashkimit, Predrag Milovic, në deklaratën e tij pas ndeshjes së parë në BIBL ndaj Blokotehnas, të cilën

A LETTER FROM LEGEND

Bryant këshillon Haywardin pas lëndimit të tmerrshëm

19 October, 2017 @11:57

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Kobe Bryant, ka shkruar një letër prekëse në profilin e tij në Instagram për…

PËRMBLEDHJE E MËNGJESIT

Spurs fiton me mungesa

nba.com

19 October, 2017 @10:16

San Antonio Spurs edhe pse kishte mungesa si Kawhi Leonard e Tony Parker, arriti ta mposht Minnesota Timberwolvesin me rezultat…

FIBA EUROPE CUP

Triumf i Prishtinës në Belgjikë

18 October, 2017 @22:22

Sigal Prishtina ka shënuar fitore të madhe në nismë të FIBA Europe Cup duke e mposhtur rivalin e parë në…

AKADEMIK-TIRANA

Humbja e dytë për Tiranën

Foto: BIBL

18 October, 2017 @21:45

Tirana ka pësuar edhe në ndeshjen e dytë të stinorit 2017/18 në BIBL. Pas disfatës së pësuar në mesjavën e…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Belfius Mons - Sigal Prishtina

18 October, 2017 @20:14

Janë publikuar pesëshet startuese të Belfius Monsit dhe të Sigal Prishtinës. BELFIUS MONS: G.Green, C.Jones, B.Lemaire, M.Tiby, J.Reddic SIGAL PRISHTINA:…

BIBL

Bashkimi fillon me humbje stinorin në BIBL

Foto: BIBL

18 October, 2017 @20:06

Skuadra prizrenase Bashkimi, në ndeshjen e parë të stinorit 2017/18 në Ballkan League, pësoi humbje nga Blokotehna me rezutlat

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Blokotehna - Bashkimi

18 October, 2017 @18:26

Këto janë pesëshet startuese të Blokotehnas dhe të Bashkimit. BLOKOTEHNA: Z.Gocevski, G.Glavchev, M.Mladenovikj, A.Kazarnovski, I.Kolev BASHKIMI: A.Gruev, U.Zenelaj, S.Zekiqi, Q.Biraj,…

TURNEU NË BULLGARI

12-shja e Kosovës U15 për turneun në Sofje

18 October, 2017 @14:21

Kosova U-15 (meshkujt) prej 3 deri më 5 nëntor do të marr pjesë në një turne ndërkombëtar në Sofia të…

WARRIORS - ROCKETS

Harden shkëlqen, Warriors nis stinorin me humbje

nba.com

18 October, 2017 @10:44

Para ndeshjes, çdo i pranishëm në palestrën "Oracle Arena" festonte, ngase bëhej ceremonia e dhënies së kupës dhe të unazave…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga