Të gjitha lajmet

EURO 2020

Gunes: Finalja e parë Shqipëria

Gunes: Finalja e parë Shqipëria

8 October, 2019 @10:47

Trajneri i kombëtares së Turqisë, Senol Gunes, para ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020, ka thënë se ndeshja kundër Shqipërisë është më e rëndësishmja se këto katër ndeshjet e mbetura në grup.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE / EURO 2020

Gunes në konferencë për shtyp tha se ndeshja kundër Shqipërisë do të jetë finalja e parë për tyre, para ndeshjes kundër Francës.

Jemi në një fazë ku rëndësia e ndeshjeve është e madhe, do të takohemi me Francën, por kjo ndeshje për ne do të jetë në plan të dytë. Për ne ndeshja primare do të jetë ajo me Shqipërinë, madje kjo ndeshje do të jetë më e rëndësishmja në këto 4 ndeshjet e mbetura.

Mendoj se nëse i fitojmë ndeshjet që do t’i luajmë brenda kundër Shqipërisë dhe Islandës, do të kualifikohemi në Euro 2020,” tha Gunes.

Trajneri turk gjithashtu mendon se edhe për Shqipërinë kjo ndeshje do të jetë e rëndësishme, pas fitores kundër Islandës.

Edhe për Shqipërinë kjo ndeshje do të jetë e rëndësishme pas fitores së tyre kundër Islandës. Mendoj se do të luajnë për fitore, pasi që nuk do t’iu mjaftojë barazimi.

Do të tentojnë t’i fitojnë të gjitha ndeshjet për të hyrë në dy vendet e para, do të jetë një ndeshje e vështirë, Shqipëria është e përbërë prej lojtarëve të mirë që luajnë jashtë vendit, sidomos në Serie A, por ne nuk dyshojmë në fitore kundër tyre.”- shtoi Gunesi

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE / EURO 2020

Ndeshja ndërmjet Turqisë dhe Shqipërisë do të luhet më 11 tetor në ora 20:45.

Shqipëria aktualisht gjendet në pozitën e katërt në Grupin H me 9 pikë të grumbulluara, kurse Turqia është lidere me 15 pikë.

KOSOVA

Nisin përgatitjet për ndeshjen kyçe

7 October, 2019 @21:52

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër të përgatitjeve për dy…

KOMBËTARJA

Ndeshjet e tetorit, publikohen të ftuarit e Shqipërisë

6 October, 2019 @10:14

Është publikuar lista e të ftuarve nga Edi Reja për ndeshjet që Shqipëria i luan në muajin tetor në kuadër…

LISTA E TURQISË

Lista e Turqisë ndaj Shqipërisë dhe Francës

5 October, 2019 @9:49

Një nga kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin H kualifikues drejt EURO 2020, Turqia, ka publikuar listën e të ftuarve për…

LISTA E ANGLISË

Anglia me këtë listë kërkon sigurimin e EURO2020

4 October, 2019 @23:32

Anglezet me dy fitore do të mund të sigurojnë biletën për EURO2020. Dueli ndaj Çekisë dhe Bullgarisë, dhe 6 pikë…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020