Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Hajrizi beson në kualifikim

Hajrizi beson në kualifikim

8 August, 2019 @13:10

Basketbollisti më i dalluar i reprezentacionit në ndeshjen e mbrëmshme, Drilon Hajrizi, pas humbjes nga Britania ka treguar forcën e kundërshtarit, që i ka bërë ata fitues në këtë përballje.

Kosova u mposht në Minatori nga Britania e Madhe, në ndeshjen e dytë të grupit, në kuadër të fazës së tretë parakualifikuese për Eurobasket 2021.

“Loja ka qenë shumë i mirë, por ata kanë pasur përparësi në lojtarë më të gjatë dhe më me përvojë. Kemi edhe dy ndeshje dhe akoma besojmë në kualifikim”, deklaroi Hajrizi.

Hajrizi që stinorin e fundit luajti për Bashkimin, ka qenë koshashënuesi më efikas i Kosovës në humbje ndaj Britanisë.

Kosova me dy humbje në dy ndeshjet e para ka zbehur gjasat për kualifikim në fazën kualifikuese të Eurobasket 2021, ku do ta presin superfuqitë e basketbollit evropian: Gjermania, Franca dhe Mali i Zi.

Kosovës tash i kanë mbetur edhe dy ndeshje, ku duhet të mposht thellë Luksemburgun dhe Britaninë për të shpresuar në kalim tutje.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga