Të gjitha lajmet

FIBA

Hamane Niang zgjedhet presidenti i FIBA-së

Hamane Niang zgjedhet presidenti i FIBA-së

29 August, 2019 @10:55

Hamane Niang është zgjedhur presidenti i FIBA-së.

Mandati i Niangit do të jetë prej 2019 deri në vitin 2023.

67 vjeçari Niang, në lidhje me postin e ri të tij ka thënë:

Sinqerisht ju falënderoj të gjitha federatat, për besimin që treguat ndaj meje. Ju premtoj se do të përkushtohem plotësisht gjatë mandatit tim dhe t’i shërbej interesave të sportit tonë të dashur.

Duhet të vazhdojmë të luajmë rolin kryesor në zhvillimin e sportit tonë, së bashku ne mund të bëhemi bashkësia sportive më e popullarizuar në botë.

I HUAJI I RADHËS TE KAMPIONIA

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

28 August, 2019 @14:15

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e radhës të huaj për stinorin e ri…

STREETBALL / RED BULL REIGN

3x3 Prishtina sonte udhëton në Toronto

27 August, 2019 @23:05

Skuadra fituese e streetballit Red Bull Reign, 3x3 Prishtina (ish-Che Bar), sonte do të udhëtojë në Kanadë, për ta përfaqësuar…

COACH

Muhammed Thaçi në krye të Tbilisit

25 August, 2019 @23:12

Njëri ndër legjendat e Superligës së Kosovës në basketboll, Muhammed (Muja) Thaçi, do të jetë në krye të skuadrës gjeorgjiane…

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

23 August, 2019 @14:22

Pas dy viteve të kaluara në SHBA, ku luajti në kolegjin e Long Beach State, Edon Maxhuni ka vendosur që…

Të gjitha lajmet nga International