Të gjitha lajmet

ZHVILLIME TE MILAN

Hapet rruga për Taren, largohet Leonardo

Foto: ACMilan.com

Hapet rruga për Taren, largohet Leonardo

28 May, 2019 @16:59

Tashmë përfoljet për Igli Taren si drejtor sportiv i Milanit, mund të shpeshtohen edhe më, pasi që para pak çastesh përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nga detyra e tij është larguar braziliani Leonardo.

Milan ka bërë të ditur se Leonardo ka ofruar dorëheqje nga posti i tij, dhe ekipi e ka pranuar atë. Leonardo kishte marrë detyrën e drejtorit sportiv të ekipit në korrik të vitit 2018.

Mediat kanë raportuar se drejtuesit e klubit nuk kanë qenë të kënaqur me pazaret e bëra nga Leonardo.

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, është emri që po përfolet si pasardhës i Leonardos te Milan, pas përvojës 10 vjeçare dhe bizneseve të mira të bëra për klubin nga shqiptari bjond.

GENNARO GATTUSO

Gattuso konfirmon dorëheqjen

28 May, 2019 @11:07

Gennaro Gattuso ka konfirmuar edhe zyrtarisht sot se po largohet nga Milan. “Zgjidhje e vështirë, por është një vendim…

EDIN DZEKO SOT NË STAMBOLL

Fenerbahçe i hyn në pazar Interit

27 May, 2019 @16:04

Forma e keqe e kaluar në stinorin e posa përfunduar të Superligës turke për Fenerbahçen, duket se do të jetë…

TEAM OF THE SEASON 2018/19

11-shja më e mirë e stinorit 2018/19 në Serie A

27 May, 2019 @15:17

Stinori 2018/19 i Serie A-së nuk dha befasi sa i përket titullit kampion, ku Juventusi e fitoi atë pa shumë…

LUCIANO SPALLETTI

Miliona për ndarje me ekipin

27 May, 2019 @11:40

Inter do të duhet të paguajë një shumë të mirë të parave për largimin e Lucianon Spallettit nga ekipi. …

XHIRO XXXVIII

Atalanta e Inter në Champions, Milan në Europa League

26 May, 2019 @22:36

Në mënyrë tejet dramatike është mbyllur sezoni në Serie A. Atalanta, Inter e Milan, skuadra këto që po luftonin për…

Të gjitha lajmet nga Serie A