Të gjitha lajmet

SOT

Homazhe për Dervish Agajn

Homazhe për Dervish Agajn

30 August, 2019 @11:19

Drejtuesit e klubit të basketbollit Bashkimi bashkë me lojtarë, ish-lojtarë, familjarë, dhe punëtorë tjerë të basketbollit nga qyteti - kanë bërë homazhe para varrit të trajnerit të dikurshëm të ekipit, Dervish Agaj.

Dervish Agaj varreza

Fjalimin e rastit e mbajti ish-anëtari i Bashkimit, Ylli Hoti, i cili u shpreh se: “nëse flitet për kontributin e profesorit vetëm për lojën e basketbollit, do të ishte e pamjaftueshme, pasi që realisht ajo që na bën neve ta nderojmë atë është shumë më shumë sesa basketbolli. Ai ka qenë mësues, udhërrëfyes, ka punuar edhe në krijimin e personalitetit të nxënësve të tij, si dhe në kulturën e të menduarit…” - ka thënë ndër të tjera ai.

Për nder të Agajt tashmë për herë të dytë radhazi mbahet turneu përkujtimor që nis sot në Prizren, nën organizimin e KB NewBasket, ku luajnë ekipet e grumposhave të reja dhe të veteranëve, që do të zgjasë deri nesër.

Dervish Agaj

PROGRAMI I TURNEUT “DERVISH AGAJ”:

E premte, 30 gusht:

10:00 Hapja e turneut
10:30 NewBasket U12 - Rinia Kumanovë U12
11:45 Golden Basket Prishtinë U12 - Borea Pejë U12
13:00 Ndeshja për vendin e tretë
14:30 Ndeshja finale U12

E shtunë, 31 gusht:

14:00 Bashkimi U14 - Sfera Skenderaj U14
15:00 Borea Pejë U14 - Rinia Kumanovë U14
16:00 Veteranët: Bashkimi - Vëllaznimi
17:30 Ndeshja për vendin e tretë
19:00 Ndeshja finale U14
20:15 Ceremonia e medaljeve dhe mbyllja e turneut.

ISH LOJTARI I BASHKIMIT

Capps në elitën finlandeze

29 August, 2019 @11:19

Ish basketbollisti i Bashkimit, Jordan Capps, që përfundoi stinorin e kaluar si koshashënuesi me mesatare më të mirë në elitë,…

I HUAJI I RADHËS TE KAMPIONIA

Prishtina zyrtarizon Jonathan Janssenin

28 August, 2019 @14:15

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e radhës të huaj për stinorin e ri…

MITROVICË

Trepça po kërkon rikthimin e Hajrizit dhe Malës

28 August, 2019 @11:40

Skuadra e Trepçës që në stinorin e kaluar nuk ka arritur të kryejë sezonin në TOP 4 të Superligës, këtë…

PRIZRENI

Ndahen rrugët me Blend Matoshin

TOPSPORTI/ Arkiv

27 August, 2019 @15:04

Skuadra e Prizrenit, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se lojtari pejan Blendi Matoshi, nuk do të…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga