Të gjitha lajmet

TALENTI KOSOVAR

Hoxha shënon në fitoren e Schalkes

Dren Hoxha me fanellë të Schalkes/schalke04.de

Hoxha shënon në fitoren e Schalkes

19 July, 2014 @19:58

Hansa Rostock 0 : 3 Schalke 04
Sidney Sam 69', Jan Kirchhoff 73', Dren Hoxha 74'

Dren Hoxha, mesfushori ofanziv 20 vjeçar i ekipit të dytë të Schalkes në Gjermani, sot ka shënuar golin e fundit për ekipin e parë të Schalkes në miqësoren që këta e luajtën ndaj Hansa Rostockut. 

I lindur në Gjermani, Dreni ka nisur karrierën e tij në Kickers Jugend, për të kaluar në Kickers Offenbach U17 e pastaj edhe në U19. 

Ai që nga korriku i vitit të kaluar është pjesë e ekipit të dytë të Schalkes, ndërsa sot iu dha rasti nga trajneri Jens Keller për tu treguar në ndeshje ndaj Hansa Rostockut - dhe ky këtë rast e shfrytëzoi më së miri duke shënuar golin e tretë të ekipit në fitoren 0-3. 

Ndeshja e sotme miqësore e Schalkes ndaj Hansas është konsideruar si testi i parë i vërtetë i të kaltërve para stinorit të ri të Bundesligës - e ata këtë e arritën me fitore të lehtë 3-0. 

BRAZIL

Pasardhësi, të martën

REUTERS

19 July, 2014 @18:32

Brazili të martën do të bëj të ditur pasaradhësin e Luiz Felipe Scolarit. Pas përfundimit të turpshëm të “Brazili 2014”…

BAKAJ

Kthehet në Tiranë

19 July, 2014 @17:48

Ish lojtari i Chernomorets Odessas dhe i kombëtares shqiptare, Elis Bakaj, ka kaluar te Tirana.  Kështu ka bërë të ditur…

ITALI

Serie A miraton sprejin

fifa

19 July, 2014 @17:36

Lega Serie A - qeveria e futbollit italian, ka miratuar sot sprejin shkumues për gjuajtjet e lira.  Në njoftimin e…

NËNKAMPIONJA

Edhe Prishtina në Mavrovë

BOROZANI/Erdis Driza

19 July, 2014 @17:01

Nënkampionja e Kosovës, Prishtina, përgatitjet parasezonale do t’i bëj në Mavrorë të Maqedonisë.  Qendra malore maqedonase është vend i preferuar…

GAME1: RAPTORS - MAGIC

DJ Augustin hero i Orlandos

FOTO/ nba

14 April, 2019 @12:53

Pas Brooklyn Netsit, edhe Orlando Magic që nuk ishte favorit në duelin me Toronto Raptors, arriti ta befasojë kundërshtarin, duke…

GAME1: 76ers - NETS

Play Offi në NBA fillon me befasi

FOTO/ nba

14 April, 2019 @12:27

Edhe një herë Play Offi në NBA tregoi se është shumë më ndryshe se sa stinori i rregullt. Skuadra e…

IHF INTERCONTINENTAL TROPHY 2019

Finalja sot, Kosova kërkon Botërorin historik

Foto: FHK

14 April, 2019 @11:38

Nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, të dielen (sot) zhvillohet finalja e IHF Trophy Interctontinental në grupmoshën…

CHINESE GP

Hamilton triumfon në Kinë, merr kryesimin

Foto: Sky Sports

14 April, 2019 @9:41

Lewis Hamilton është fituesi i garës numër 1000 në histori të Formula1. Piloti anglez sot triumfoi në garën e madhe…

BESIKTAS - BASAKSEHIR

Tre në luftë, sot derbi i madh

Foto: Fanatik/fb

14 April, 2019 @9:25

Gjashtë xhiro para fundit të stinorit në Superligën turke, gjithçka është e paqartë ende në luftë për titull. Besiktas…

Të gjitha lajmet nga