Të gjitha lajmet

PRIZRENI - TREPÇA

Trepça triumfon, humbja e katërt me radhë për Prizrenin

Trepça triumfon, humbja e katërt me radhë për Prizrenin

11 April, 2019 @20:21

Seria negative e ekipit debutues në Superligë po vazhdon. Prizreni ka regjistruar sonte edhe humbjen e katërt me radhë të stinorit duke shënuar edhe rekordin më negativ të tyre në elitë të basketbollit.

Me këtë humbje Prizreni tash mund të humb edhe pozitën e pestë në tabelë dhe do të mund të përfundoj si i gjashti, pasi që Trepça kryen stinorin me bilanc më të mirë të ndërsjellë, nëse kryejnë stinorin me pikë të barabarta.

TABELA AKTUALE

Sonte Prizreni ka qenë vetëm në pjesën e parë më i mirë se Trepça, ndërsa në pjesë të dytë ekipi ra nga loja dhe tashmë ka shënuar humbjen e 15 të stinorit.

Në anën tjetër Trepça pret ngritje në tabelë dhe tashmë mitrovicasit me Samir Zekiqin që shënoi 30 pikë sonte, si dhe me Imer Tahirin me 17 pikë, 8 kërcime e 6 asistime shkuan te fitorja me rezultat 79-97.

Në xhiron e fundit Prizreni është mysafir i Prishtinës, ndërsa Trepça pret Bashkimin.

NGA INFORMATORI NR 38

Publikohen dënimet nga ndeshja e fundit e serisë finale

Foto: K. Derguti/ FBK/ fb

15 May, 2019 @10:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar Informatorin e fundit të Superligës për këtë stinor 2018/19, ku ka bërë…

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga