Të gjitha lajmet

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

5 September, 2017 @20:53

GJERMANIA U21 1 : 0 KOSOVA U21

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt kampionatit evropian për grupmoshat U21, Kosova U21 u mposht nga përfaqësuesja e Gjermanisë me rezultat minimal 1-0.

Kosova e zhvilloi një pjesë të parë mjaft të mirë, në të cilën u ndëshkua në mbyllje të saj, me sulmuesin Eggestein që shënoi me të djathtën nga pak metra jashtë zonës, mirëpo deri atëherë, Kosova u tregua skuadër e disciplinuar në mbrojtje, ndërkohë që priste që të rrezikonte me kundërsulme.

Në pjesën e dytë, dominimi gjerman vazhdoi mirëpo goli i dytë nuk erdhi në asnjë moment, me mbrojtjen e Kosovës dhe portierin Visar Bekaj që zhvilluan paraqitje fenomenale.

Përkundër humbjes, djemtë e drejtuar nga Rafet Prekazi kthehen në Kosovë pas një paraqitjeje dinjitoze, marrë parasysh diferencën në kualitet mes Gjermanisë dhe Kosovës. Gjithashtu, për t’u përmendur nga ky takim është fakti që të pranishëm në tribuna ishin shumë bashkëatdhetarë në përkrahje të Kosovës.

Pas 4 ndeshjeve në grup, Kosova vazhdon të mbetet e dyta në renditje, mirëpo ka më tepër ndeshje të zhvilluara sesa kundërshtarët.KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 September, 2017 @19:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Finlandës. Takimi zhvillohet në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës me fillim…

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 September, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe Shqipërisë, me takimin mes përfaqësueseve që fillon në ora 20:45 në stadiumin e…

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 September, 2017 @19:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt Botërorit ‘Rusia 2018’, 7 skuadra tashmë e kanë siguruar…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 September, 2017 @18:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në Eurosport-in gjerman. Takimi fillon pas pak minutave. FORMACIONET…

GJERMANIA - KOSOVA U21

Përkrahje nga bashkëatdhetarët në Osnabruck për Kosovën

5 September, 2017 @18:32

Nga fotot e publikuara pak para ndeshjes, shihet një numër i madh i kosovarëve në mbështetje të Kosovës U21 në…

GJERMANIA - KOSOVA U21

Gjermani vs. Kosova U21, publikohen formacionet

5 September, 2017 @18:23

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet startuese të Gjermanisë U21 dhe Kosovës, në takimin e vlefshëm për kualifikimet drejt Euro2021. …

UDHËTOJNË

U16-shat e Kosovës në Dubai

Foto: FFK

18 January, 2019 @12:01

Përfaqësuesja e Kosovës U16 ka pranuar ftesën nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe do të merr pjesë në turneun për…

RAMIZ KRASNIQI PUBLIKON FTESAT

Grumbullohet Kosova U19

16 January, 2019 @15:35

Kosova U19 do ta mbajë grumbullimin e radhës më 25 dhe 26 janar në Prishtinë. Përzgjedhësi Ramiz Krasniqi me…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

INTERNATIONAL ALB FOOTBALL

TOP 50-shja e vitit 2018

30 December, 2018 @21:15

Renditja e futbollistëve më të dalluar shqiptar përgjatë vitit. 50. Xhevdet Shabani Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja