Të gjitha lajmet

PARIS ST GERMAIN

I besojnë

I besojnë

26 May, 2019 @10:16

Trajneri aktual i Paris St Germainit, Thomas Tuchel, ka vazhduar kontratën e tij me klubin parisien deri më 30 qershor 2021.

TABELA e LIGUE1

Gjermani që erdhi në krye të parisienëve në qershor të vitit 2018, çoi ekipin në titullin e radhës në Francë, ndërsa mossuksesi në Ligë të Kampionëve, nuk ka prishur punë për kryesinë.

Skema 2018/19 e ChampionsLeague

“Dua t’i falenderoj kryetarit dhe tërë ekipit për besimin ndaj meje dhe stafit tim. Kjo vetëm riforcon ambicien time për të çuar ekipin në maje të futbollit me shumë punë,” ka thënë Tuchel.

KYLIAN MBAPPE

Më i miri në Ligue 1

20 May, 2019 @12:08

Njërin ndër më meritorë që Parisi e fitoi titullin kampion, Kylian Mbappe, është zgjedhur futbollisti i vitit në Ligue 1. …

MEDIA

Kuptohet ekipi i ri i Herreras

12 May, 2019 @1:24

Mesfushori i Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili do të mbetet lojtar i ri në fund të këtij stinori, tashmë…

NGA PORTALI

Zeneli në garë për transferin e vitit

8 May, 2019 @20:21

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, është në garë për të fituar çmimin e transferit…

COUPE DE FRANCE

Rennais shokon Parisin në finale

27 April, 2019 @23:45

Kur as qindra milionat e harxhuara nuk kryejnë punë, tregon bukurinë e futbollit dhe rëndësinë e lojës. Pas vetëm…

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0. E më vonë, kur nisi…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1