Të gjitha lajmet

NGRITET NUMRI I TË HUAJVE

I huaji i radhës, Haleef te Lipjani

Pamje nga arkivi/ TopSporti.com/ A. Paçarizi/

I huaji i radhës, Haleef te Lipjani

4 October, 2019 @8:40

Ndeshja e parë e stinorit. Pa asnjë të huaj në ekip. Rezultati, humbje. Ndeshja e dytë e stinorit. Me dy të huaj në ekip. Rezultati, humbje.

Lipjani tashmë ka dërguar kërkesën për regjistrim për lojtarin e tretë të huaj që do të jetë anëtar i ekipit këtë vjeshtë.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Fjala është për basketbollistin Muhammad Saadiq Haleef nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që shpejt pritet t’i bashkohet radhëve të lipjanasve, ndërsa ekipi pret ta ketë atë në dispozicion që në ndeshjen e xhiros së tretë.

Aloja amerikane, nëse gjithçka shkon në rregull sa i përket regjistrimit, pritet të debutojë në përballjen që ekipi e luan ndaj Rahovecit. Të huajt aktual te Lipjani janë: Marquise Simuels dhe Demarcus Stuckey Jr.

PRIZRENI

Cole kthehet ndaj Feronikelit

TOPSPORTI / A.P

3 October, 2019 @22:49

Fundori amerikan i skuadrës së Prizrenit, Elliott Cole, kthehet te skuadra pas një lëndimi të pësuar. Cole i ka munguar…

RAHOVECI

Dy ndeshje pa shikues për Rahovecin

3 October, 2019 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës ka refuzuar apelin e Rahovecit. Dënimi i dhënë në edicionin e kaluar, në ndeshjet e…

PRISHTINA

Don Polloshka debuton te Prishtina

3 October, 2019 @15:26

Në fitoren që Prishtina e shënoi mbrëmë ndaj Prizrenit në shtëpi, fitore që ishte e para e sezonit për…

RAHOVECI - CLUJ

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

2 October, 2019 @22:22

Rahoveci në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup, u mposht me rezultat 73-98…

PRISHTINA - PRIZRENI

E para për Prishtinën

TOPSPORTI/ A.P

2 October, 2019 @21:46

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka regjistruar fitoren e parë në Superligë në xhiron e dytë, duke e mposhtur…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga