Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE SEMI FINALS

I madhi me hattrick, për në finale historike

I madhi me hattrick, për në finale historike

5 June, 2019 @22:42

Portugal vs Switzerland

Me hattrick, Cristiano Ronaldo, ka çuar Portugalinë në finalen e parë dhe historike të Ligës së Kombeve, duke e mposhtur Zvicrën 3-1 (Cristiano Ronaldo 25’, 88’,90’ - Ricardo Rodriguez 57’) në gjysmëfinale.

Portugal vs Switzerland

Loja e mirë e Zvicrës me kapitenin Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirin e jashtëzakonshëm, nuk mjaftoi për të bërë më shumë për çokollatat.

Portugal vs Switzerland

Portugalia në finale pret fituesin e duelit të nesërm gjysmëfinal, Anglia vs Holanda.

Portugal vs Switzerland

 

NATIONS LEAGUE FINALS

Portugalia-Zvicra, 11-shet startuese

Fotot: uefa.com

5 June, 2019 @19:49

Sot nis pjesa finale e Ligës së Kombeve ku takohen fituesit e grupeve të Ligës A. Gjysmëfinalja e parë…

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve