Të gjitha lajmet

TRANSFER

I nënti përforcim për Vëllaznimin!

Foto: KF Vëllaznimi

I nënti përforcim për Vëllaznimin!

6 January, 2019 @10:26

Vazhdojnë përforcimet e Vëllaznimit!

Pas 4 zyrtarizimeve dje, sot gjakovarët kanë njoftuar për transferimin e futbollistit Jon Hamza. Hamza luan në rolin e mesfushorit dhe te gjakovarët vjen nga skuadra e Prishtinës, ndërsa futbollisti në fjalë më parë ka qenë edhe pjesë e skuadrave zinxhirë të përfaqësueses së Kosovës.

TABELA AKTUALE - LIGA E PARË

Për Vëllaznimin ky ishte përforcimi i tetë i afatit kalimtar dimëror, gjë që e tregon dëshirën e skuadrës në fjalë për t’u rikthyer në Superligë.

SHORTI I EUROPA LIGËS

Nëse kalon Rangersin, Prishtina mund të ndeshet me Kukësin, Teutën…

Foto: prishtinafc.com

19 June, 2019 @13:26

Sot në Nyon është hedhur shorti për raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, ku garon Prishtina. Prishtina së…

SHORTI I LIGËS SË KAMPIONËVE

Kuptohet edhe rivali i raundit të dytë për Feronikelin

19 June, 2019 @13:15

Tashmë Feronikeli e ka rrugën e qartë që duhet të ndjek dhe nëse arrin të fitojë raundin preliminar dhe atë…

DALIN NË SHITJE

Këtu bleni biletat Angli-Kosovë

19 June, 2019 @12:11

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur faqen zyrtare ku mund të blihen biletat për ndeshjen kualifikuese Angli…

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

VRESHTARËT

Rahoveci ndahet me trajnerin historik

TOPSPORTI/Arkiv

19 June, 2019 @10:14

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook, KB Rahoveci ka bërë të ditur se është ndarë me…

Të gjitha lajmet nga