Të gjitha lajmet

GANI SEJDIU

I shpëtoi nga rënia dhe largohet

Foto: KFBallkani/fb

I shpëtoi nga rënia dhe largohet

2 June, 2019 @19:34

Skuadra e Ballkanit të Suharekës para pak çasteve ka bërë të ditur se trajneri i ekipit Gani Sejdiu është larguar nga skuadra.

“Pas një takimi miqësor që e kishim me trajnerin Gani Sejdiu për të shikuar mundësinë për vazhdim të bashkëpunimit për edicionin e ardhshëm të Superligës, ju njoftojmë se marrëveshja nuk është arritur,” ka shkruar klubi suharekas para pak çasteve në njoftimin e saj.

Sejdiu kishte zëvendësuar Sami Sermaxhajn te Ballkani disa xhiro para fundit të stinorit dhe me pikët e fituara në ato xhiro, Ballkani mbijetoi Superligën pastër, pa pasur nevojë të luajë ndeshje barazhi.

GOL

Kompilacioni i golave të Festim Alidemës

2 June, 2019 @17:10

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, ka përfunduar sezonin si golashënuesi i tretë më i mirë i Superligës 2018/19. …

MEDIA

Salihu për Canën, ishte njëfarë shfaqje

2 June, 2019 @14:51

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, në një deklaratë dhënë indeksonline.net-it pas deklaratave të djeshme të kryetarit të Vëllaznimit,…

VETON ÇITAKU

U këndellem nga nokauti

1 June, 2019 @18:35

Trajneri i Trepçës’89, Veton Çitaku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot, që siguroi edhe një stinor në…

BARAZH: TREPÇA'89 - VËLLAZNIMI

Trepça’89 përmbys Vëllaznimin për të mbetur në Superligë

1 June, 2019 @17:56

Skuadra mitrovicase, Trepça’89, ka arritur që në pjesë të dytë të këndellet dhe duke treguar cilësinë ka përmbysur epërsinë e…

BARAZH: TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, 11-shet startuese

TOPSPORTI / G.P

1 June, 2019 @15:32

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete sot ndeshen për mbetje/ngjitje…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga