Të gjitha lajmet

PORTIERI LEGJENDAR

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

17 May, 2019 @11:57

Portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, është pensionuar nga futbolli.

Në fillim të muajit maj, Casillasi kishte pësuar një sulm në zemer, derisa pas operimit vendosi të pensionohet nga futbolli.

Iker Casillas, karrierën e nisi në vitin 1998/99, derisa gjatë karrierës së tij ka mbrojtur vetëm portën e Real Madridit dhe të Portos sa i përket klubeve.

37 vjeçari gjatë karrierës së tij ka fituar me përfaqësuesen e Spanjës 1 herë Kupën e Botës, 2 herë Kampionatin Evropian, me Real Madridin 3 herë Ligën e Kampionëve, 5 herë titullin kampion në La Liga dhe 1 herë titullin në ligën e Portugalisë me Porton.

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

AJAX

Pas 5 stinorësh fitojnë titullin

15 May, 2019 @22:22

Me fitoren 4-1 në xhiron e fundit të Eredivisies, Ajax duke mposhtur De Graafschapin është bërë kampion i Holandës. …

KUPA E TURQISË

Galatasaray fiton Kupën e Turqisë

Foto: Galatasaray/fb

15 May, 2019 @21:45

Në finalen që u zhvillua sonte, Galatasaray mposhti Akhisarin 3-1 për të fituar Kupën e Turqisë, për të 18 herë…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

GOLI I 15

Vedati i shënon edhe Galatasarayit

11 May, 2019 @16:33

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, këtë sezon nuk ka të ndalur në Superligën turke. Pasi që ekipin e shpëtoi…

Të gjitha lajmet nga International