Të gjitha lajmet

TRANSFER

Ilir Avdyli te Llapi

Ilir Avdyli te Llapi

12 July, 2016 @20:02

Skuadra e Llapit ka kompletuar edhe një tjetër transferim në këtë afat kalimtar. Drejtuesit llapjan kanë nënshkruar kontratë me portierin Ilir Avdyli, i cili është transferuar nga skuadra e Tiranës. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Llapit, ndërsa është thënë se ky është përforcimi i fundit i skuadrës për këtë afat kalimtar. Më parë Llapi kishte nënshkruar me lojtarë si: Arbnor Zeqiri, Nikola Georgievski, Bujar Idrizi, Nuno Miguel Ramos, Alban Rexhepi, Filonit Shaqiri, Berat Hyseni, Fuat Karabegu, Festim Krasniqi dhe Rron Statovci.

SHKËNDIJA

Shkëndija drejt aeroportit

12 July, 2016 @18:48

Skuadra e Shkëndijës është nisur sot nga Tetova me autobusin e skuadrës drejt aeroportit ndërkombëtar të Shkupit, prej nga do…

CHELSEA

Willian nënshkruan kontratë të re

12 July, 2016 @18:41

Futbollisti brazilian, Willian, ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën e tij, Chelsea. Lajmin e ka bërë të ditur klubi…

CELINA & BYTYQI

Shqipet e Manchester Cityt

12 July, 2016 @16:58

Dy talentët shqiptar të Manchester Cityt, Bersant Celina dhe Sinan Bytyqi, janë fotografuar duke e formuar shqiponjën me dorë në…

CAMP NOU

Barça zyrtarizon Umtitin

12 July, 2016 @15:23

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Barcelona ka zyrtarizuar sot si lojtar të ri të saj reprezentuesin francez, Samuel Umtiti.…

TROFEU I PARË

Superkupa në Pejë, Ferronikeli apo Prishtina?

BOROZANI/ Pamje e dy stinorëve më parë Ferronikeli-Prishtina

12 July, 2016 @15:17

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ndeshja e Superkupës së Kosovës do të zhvillohet në…

PARA STINORIT TË RI

FSHF kërkon bashkëpunim për licencim të klubeve

12 July, 2016 @14:07

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) përmes një komunikate për shtyp të lëshuar sot ka bërë të ditur se do…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga