Të gjitha lajmet

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef i shtabit teknik të nerazzurrëve.

“Po fillon një kapitull i ri në jetën time dhe jam i emocionuar,” ka thënë Conte për faqen zyrtare të ekipit sot.

“Me punë, do të mundohem t’i shpaguhem kryetarit dhe drejtorëve që më dhanë besimin. Interin e kam zgjedhur për shkak të klubit, projektit dhe ambicieve. Kam qenë i befasuar nga çiltërsia e drejtuesve duke treguar se ku dëshirojnë ta dërgojnë Interin,” ka thënë Conte

E në anën tjetër, tifozët e Juventusit kanë nisur peticionin për heqjen e yllit të Contes nga legjendat e bianconerëve.

Deri tash, mbi 3 mijë tifozë të Juventusit kanë nënshkruar peticionin me të cilin po kërkojnë largimin e yllit të legjendës së klubit.

“Kalimi te Inter nuk është zgjedhje profesionale e Contes. Profesionale do të ishte po të kalonte në Napoli, Roma , Milan…,” ka shkruar ndër të tjera në peticion.

“Conte ka shkuar te ekipi që tenton në çdo mënyrë të shkatërrojë pjesën e suksesit të Juventusit ku ka qenë vetë ai protagonist. Me yllin në stadium prezantojmë ‘juventinon’ për të jetën dhe jo vetëm të kaluarën. Kështu, Conte më s’prezanton vlerat e bianconerëve,” ka vazhduar më tej letra.

Antonio Conte 49 vjeç ka qenë futbollist shumëvjeçar i Juventusit me të cilët ka fituar tituj dhe Ligën e Kampionëve.

Ai ka mbi 400 paraqitje me bianconerët si lojtar. Më vonë, ai fitoi edhe tre tituj me ekipin kur iu kthye si trajner. Conte po vjen te Inter, pas largimit të Luciano Spallettit nga detyra e trajnerit të klubit nga Meazza.

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

30 May, 2019 @14:35

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, në katër javët e fundit të Serie A-së ka luajtur me lëndim, për të…

LUCIANO SPALLETTI

Zyrtarisht shkarkohet

30 May, 2019 @13:28

Interi sot edhe zyrtarisht ka shkarkuar nga detyra trajnerin e ekipit, Luciano Spalletti. Ai pritet të zëvendësohet nga ish…

4 POTS OF CHAMPIONS 2019/20

Caktohen vazot e Ligës së Kampionëve 2019/20

27 May, 2019 @15:05

Me përfundimin e stinorit në Serie A dhe konfirmimin e ekipeve të fundit pjesëmarrëse, sot janë qartësuar vazot e shortit…

KOMPLETOHEN KAMPIONËT

Feronikeli mëson rivalët potencial

27 May, 2019 @13:17

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet…

CHAMPIONS LEAGUE

Feronikeli në Champions League, kundërshtarët e mundshëm

Foto: FFK

25 May, 2019 @14:10

Fituesi i Ligës dhe Kupës në futbollin kosovar, Feronikeli, me plot meritë do ta përfaqësojë Kosovën në Champions League sezonin…

Të gjitha lajmet nga Champions League